Помогите пожалуйста - История Украины
Українські історики мають різні думки щодо періодизації доби Руїни. Яка з них вам здається найбільш доцільною? Відповідь поясніть.
а) Період від смерті Б.Хмельницького до початку гетьманування І.Мазепи
б) Період від придушення повстання Пушкаря і Барабаша до складання булави гетьманом Дорошенко
в) Період від розколу гетьманщини на Право і Лівобережну до остаточного розподілу території між Річчю Посполитою та Московською державою.
Ответы
Ответ:
На мою думку і думку українських історіографістів , найбільш доречніший тридцятилітній період від смерті Б. Хмельницького (1657) до обрання гетьманом І. Мазепи (1687) .
Саме ці тридцять років найкраще характеризують період Руїни , адже в цей період гетьманували некомпетентні гетьмани-маріонетки інших держав , окрім "Сонця Руїни" , гетьмана Петра Дорошенка , вторгалися іноземці в Україну , спалахували народні невдоволення , померали через злидні .
Ці події добре виділяються на фоні попередньої доби , Хмельниччини , коли українська козацька держава переживала піднесення в соціально-економічному житті , звільнившись від польської залежності , а також добре порівнювалося з наступною добою , гетьманування І. Мазепи .
Гетьманування І. Мазепи - період об'єднання Правобережжя, Лівобережжя , Запоріжжя та Слобожанщини , період культурно-просвітницької діяльності , період будівництва храмів і церков , доба розвитку українського (козацького) бароко .