Предмет: Химия, автор: FF3301

100 БАЛОВ!!!!!!!!СРОЧНО!!ДАЮ 100 БАЛЛОВ
на сплав алюмінію та міді масою 100г подіяли хлоридною кислотою, в результаті добули 1,5 л. Н2. визначіть масові частки металів у сплаві?

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
3

Ответ: 1,215%; 98,785%

Дано:

m(Al+Cu) = 100 г

V(H2) = 1,5 л

ω(Al)-?

ω(Cu)-?

Объяснение:

Vm= 22,4 л/моль

Знаходимо кількість речовини водню:

n(H2) = V(H2)/Vm = 1,5 л/22,4 л/моль = 0,067 моль

З сплаву алюмінію та міді з хлоридною кислотою буде реагувати тільки алюміній, тому складаємо РХР та визначаємо масу алюмінію, та його масову частку в сплаві.

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

З РХР бачимо, що n(Al) = ²/₃n(H2)

n(Al) = ²/₃*0,067 моль = 0,045 моль

М(Al) = 27 г/моль

m(Al) = n(Al)*M(Al) = 0,045 моль*27 г/моль = 1,215 г

ω(Al) = m(Al)/m(Al+Cu) = 1,215 г/100 = 0,01215 або 1,215%

Знаходимо масову частку міді:

ω(Cu) = 100%-ω(Al) = 100%-1,215% = 98,785%

Відповідь: 1,215%; 98,785%


FF3301: Большое спасибо!)
makmutaziza: Здравствуйте, можете мне о тоже помочь по химии? В моем профиле есть вопрос. Заранее благодарю ;)
makmutaziza: Умоляю!
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Minicomputer