Предмет: Химия, автор: daniilmalisevskij150

Помогите пожалуйста дам балов

Приложения:

Ответы

Автор ответа: mrvladimir2
0

Ответ: б) 9,32

Дано:

m(p-pa FeSO₄) = 30,4 г

ω(FeSO₄) = 20% або 0,2

Знайти:

m(ос.) - ?

m(Fe(OH)₂)-?

m(BaSO₄)-?

Объяснение:

m(FeSO₄) = ω(FeSO₄)*m(p-pa FeSO₄) = 0,2*30,4 г = 6,08 г

М(FeSO₄) = 56+32+16*4 = 152 г/моль

n(FeSO₄) = m(FeSO₄)/M(FeSO₄) = 6,08 г/152 г/моль = 0,04 моль

М(Fe(OH)₂) = 56+2*(16+1) = 90 г/моль

М(BaSO₄) = 137+32+16*4 = 233 г/моль

Складаємо РХР:

FeSO₄ + Ва(ОН)₂ = Fe(OH)₂↓ + BaSO₄↓

З РХР бачимо, що в результаті реакції утворюються 2 осади - ферум(ІІ) гідроксид та барій сульфат, тому з РХР n(Fe(OH)₂=n(BaSO₄)=n(FeSO₄)=0,04 моль

m(Fe(OH)₂) = n(Fe(OH)₂)*M(Fe(OH)₂) = 0,04 моль*90 г/моль = 3,6 г

m(BaSO₄) = n(BaSO₄)*M(BaSO₄) = 0,04 моль*233 г/моль = 9,32 г

Загальна маса осаду складає:

m(ос.) = m(Fe(OH)₂) + m(BaSO₄) = 3,6 г + 9,32 г = 12,92 г

Відповідь: 12,92 г; 3,6 г; 9,32 г

PS: Питання в задачі некоректно. Замість знайти масу осаду, треба написати: Знайти масу барій сульфату.

Відповідь: б) 9,32

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: математика78
Предмет: Русский язык, автор: LoveLine