Предмет: Биология, автор: Аноним

умови пристосування у грунтовому середовищі


Строчно надо, помогите написать​

Ответы

Автор ответа: snezikviktoria18la
0

Ответ:

Які умови існування організмів у ґрунтовому середовищі?

Також у ґрунті є неорганічні й органічні речовини, запас яких поповнюється завдяки відмерлим решткам рослин і тварин.

2. Чому ґрунтове середовище нерівномірно заселене організмами?

Ґрунтове середовище заселене нерівномірно: найбільше організмів мешкає у верхньому шарі ґрунту. З глибиною кількість мешканців ґрунту зменшується. Порівняй з поширенням організмів у водному середо вищі.

3. Які мешканці ґрунту тобі відомі? Як вони пристосовані до існування в ньому?

Ґрунтове середовище має більшу щільність, ніж наземно-повітряне і водне. Це певним чином ускладнює переміщення тварин ґрунту. Як вони пристосовуються до руху в ґрунтовому середовищі?

Дощовий черв’як, багатоніжки, личинка травневого хруща завдяки гнучкому тілу просуваються між частинками ґрунту. Інші, наприклад кріт і комаха вовчок риють ходи.

4. Склади запитання про ґрунтове середовище, використовуючи слова «як», «які», «де», «чому», «яке значення».

Як пристосувалися тварини до життя у ґрунті?

Які види тварин мешкають у ґрунті?

Де знаходяться чорноземи?

Чому слід оберігати ґрунт від пересолення?

Яке значення ґрунту для людей?

5. Дай відповіді на запитання, складені у завданні 4.

1) Кріт і дощовий черв’як поширені на території України.

Ці тварини виразно демонструють способи пристосування до існування у ґрунтовому середовищі. Кріт майже все життя проводить у ґрунті. Прокладати ходи в щільному ґрунтовому середовищі кроту допомагають риючі передні кінцівки. Вони мають форму лопаток і оснащені міцними кігтями. Долоні вивернуті назовні, ними зручно рити і відкидати ґрунт. Полегшує просування ґрунтом овальна форма тіла.

Cторінка ерудита

Для багатьох тварин ґрунт стає притулком на холодні зимові місяці. Ближче до поверхні ґрунту влаштовуються комахи та їхні личинки. У норах зимують гадюки, вужі, ящірки, жаби. На глибині 1,5–2 метри ґрунт майже не промерзає. Тут переживають зиму дощові черв’яки і кроти. Також у ґрунті зимують корені й насіння рослин.

Деякі організми, які зимують у ґрунті, можуть загинути, якщо ґрунт дуже промерзне. Запобігти промерзанню ґрунту і зберегти його тепло допомагає сніговий покрив. Його порівнюють з теплою ковдрою. Чим товщий шар снігу, тим менше промерзає ґрунт. Це пов’язано з тим, що сніг пухкий, у ньому багато повітря, яке, як відомо, погано проводить тепло.

А ґрунт добре утримує тепло й повільно охолоджується. Так сніг допомагає ґрунту зберігати тепло.

2) Кріт, дощові червяки, мурахи.

3) Чорноземи знаходяться у степовій зоні, у центральній сачтині України.

4) Оскільки на тому ґрунті потім нічого не буде рости.

5) Оскільки ґрунт - годує людей.

Підсумки

Ґрунтовому середовищу властива висока щільність, у ньому достатньо води, неорганічних і органічних речовин, коливання температури незначні, проте недостатня кількість світла і кисню. До таких умов пристосовані різноманітні мешканці ґрунтового середовища.

Мешканці ґрунтового середовища, прокладаючи ходи у ґрунті, розпушують його, а завдяки бактеріям і дощовим черв’якам ґрунт поповнюється органічними речовинами.

Попрацюйте в групах

Поясніть, чому і від кого слід охороняти дощових черв’яків. Створіть перелік заходів, які допоможуть захистити дощових черв’яків від різних чинників неживої і живої природи, а також діяльності людини.

(

Объяснение:

вот

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: natasha200681
Предмет: История, автор: бульбазаврмихайлович