Предмет: Русский язык, автор: islanaa555

Спиши. Определи падеж и род у имен прилагательных.
В прохладном воздухе - …п., …р.
По бескрайнему полю –
На высокой скале –
С запахом травы –
Пахнет свежим сеном -
Собрать лесную ягоду -


islanaa555: Дам 10 баллов

Ответы

Автор ответа: Sabrinauchenicha
1

Ответ:по бескрайнему полю - д.п, среднии ро, единств.число;

На высокой скале - д.п, единст.число;

Объяснение:до этого смогла а остальные не смогла извини

Автор ответа: ruabovna
1

Ответ:

В прохладном воздухе - Предложный падеж, мужской род.

По бескрайнему полю - Дательный падеж, средний род.

На высокой скале - Предложный падеж, женский род.

С запахом травы - Родительный падеж, женский род.

Пахнет свежим сеном - Творительный падеж, средний род.

Собрать лесную ягоду - Винительный падеж, женский род.

Объяснение:

Падеж и род прилагательного определяем по существительному, от которого зависит прилагательное.

Правило:

Род, падеж и число имен прилагательных определяется по роду, падежу и числу существительного, с которым оно связано по смыслу.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Timofejing
Предмет: Биология, автор: dhivi64
Предмет: Українська мова, автор: Yulia1616
Мне нужен пересказ этого сочинения... Нині всім добре відомо, що без води неможливий будь-який С прояв життя. Це – найцінніший «мінерал життя», на долю , : якого припадає до 90 відсотків будови організму. Вона забезпечує фізіологічні, біохімічні, хімічні процеси в організмі всієї живої природи на Землі.

Без води не можуть функціонувати ні промисловість, ні сільське господарство. Але при цьому вода має відповідати належній якості. Вона має космічне, геологічне, кліматичне, енергетичне, санітарно-гігієнічне, лікувальне, естетичне значення.

Кожне джерельце – то живильна кров Землі. Усі вони невтомні трудівники: зеленюють та вічно омолоджують луки, поля, ліси, поновлюють її щедровитість. Не випадково говорять, що краплинка води дорожча за діамант.

Не тільки корисні копалини вичерпуються, але й ресурси СЗ питної води істотно зменшуються. Часто себе втішаємо і обнадіюємо, що запаси прісної води поновлюються, та з питною водою далеко не все в порядку. Коли не задумуєшся, то здається, що із цим даром природи ніби все гаразд, безпроблемно. Насправді ж як це далеко від реальності! Нині дефіцит води – одна з глобальних проблем сьогодення. Це передусім стосується прісної води. А ще цивілізація доби не завжди ощадливо їх використовує. До того ж на початку XX століття на Землі жило близько півтора мільярда людей, а нині їх уже понад шість мільярдів. Навіть важко собі уявити всю кіль­кість щоденно спожитої води. Але й господарювання цієї маси – людей аж ніяк не можна назвати раціональним щодо користування водними ресурсами. Це кожен добре знає по собі. Ресурси прісної води розподілені на земній поверхні й у надрах Землі дуже нерівномірно. В одній частині земної кулі ^ люди страждають від повені, а в іншій – від посухи. Уже сьогодні в умовах постійної нестачі води мешкає не менше 1,1 млрд осіб, а понад 2 млрд регулярно відчувають «водяний стрес». Розв’язання проблеми дефіциту прісної води потребує численних наукових розробок у багатьох галузях науки. Уже до 2025 року майже половина населення Землі страждатиме від нестачі прісної води, що призведе до масової міграції з країн, недостатньо забезпечених водою (переважно – тих, що розвиваються). Інші держави змушені будуть розв’язувати надзвичайно складні питання: що, де і як саме робити, аби не «захлинутися» потоком біженців від водяного дефіциту. При загостренні дефіциту на світовому ринку торгувати водою, як сьогодні торгують нафтою, нереально через великі обсяги спо­живання прісної води.

Учені прогнозують: на світовому ринку прискорено розви­ватимуться сектори. інтенсифікації водовикористання, водозберігальні, водоефективні, водоохоронні технології.

Хіба важко зрозуміти, що наше ставлення до водного дару має стати камертоном чистоти до життєдайного соку Землі як Божого дару! Візьміть ці слова як пам’ять на все життя.