Предмет: Другие предметы, автор: 23anonim23

Срочно!! Цікаві факти про лісостеп України. Только не те которые есть в книге. Срочнооооо!!

Ответы

Автор ответа: nazariya31
20

Ответ:

Украї́нський лісосте́п — ділянка європейської частини природної зони лісостепу в межах України. Широка смуга лісостепу простягається з південного заходу від кордону з Молдовою на північний схід до кордону з Росією через центральну частину країни (33 % території). Виразних меж зона не має, адже степові ділянки вклинюються островами в лісову зону, а ліси окремими масивами заходять у зону степів. Північна межа лісостепу збігається з південною межею зони мішаних лісів, а південна проходить уздовж лінії Подільськ — Кропивницький — Кременчук — Красноград — Вовчанськ[1].

Автор ответа: ilonanowickowa
15

Ответ:Ландшафти Лісостепу сильно змінені людиною. За останні сторіччя лісистість зменшилася від 40-50 до 5-10%. Середня розораність Лісостепу складає 75%.

А скільки у лісостепу цікавих історичних місць! Тут і стоянки  давніх людей епохи палеоліту, і артефакти, і давньослов’янські  пам’ятки.Саме  так можна назвати гору Богит (414 м). Вона розташована в заповіднику „Медобори” і ще з дохристиянських часів вважається потужним енергетичним місцем. На цій горі був пантеон язичницьких  богів і капище давніх слов’ян. А відому на весь світ статую Святовида, або Збруцького ідола, що у Краківському археологічному музеї,  знайшли у 1848 році саме на цьому місці. З тих часів збереглися  величезні кам’яні брили і, як стверджують археологи, вони мали  таке ж призначення, як і Стоунхендж. Наші предки вірили, що тут є  енергетичний тунель, який сполучає Землю з космосом.  Поблизу села Іваньки на Вінниччині багато століть тому впав  найбільший і найдавніший у Європі метеорит. Гігантська космічна брила розпалася на численні уламки, які розлетілися на відстань  до 30 км, утворивши 13 кратерів діаметром від 7 до 10 км. Розпорошення уламків метеорита з алмазними вкрапленнями стало  свого часу гучною сенсацією.

Ще однією унікальною знахідкою села є „зоряне джерело”. Місцеві жителі кажуть, що вода із цього джерела – цілюща. За переказами, колись тут була могутня фортеця Акмалін, побудована із білого  „зоряного каменю”. А збудував цю фортецю князь Ольгерд, коли завоював Поділля. Пізніше фортецю зруйнували монголо-татари.

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: aishakr95
Предмет: Математика, автор: Ilya06111