Твір на тему: ціна недбалості
Ответы
Ответ:
Кожен з нас у якійсь мірі був недбалий: їв солодке, розуміючи, що потім буде погано, перебігав дорогу за одну секунду до зеленого світла, не бачачи машин, за всіма справами забував купити корму кішці, не звертався до лікаря, кажучи: “Та воно й так пройде”, чи не слідкував за малим, а потім дмухав та цілував забитий лоб, і витирав дитячі сльози.
Кожен з нас може допустити помилку, але інколи ціна може бути занадто висока – життя людини. Будучи недбалим, ти запускаєш механізм, який в результаті все одно приведе до жахливих наслідків.
По-перше, потрібно серйозно ставитися до свого здоров’я, бо недбалість до себе, як і до інших, має далеко не щасливий фінал. Доказом цього може бути один з персонажів серіалу “Станція 19”- капітан пожежної частини Прюїт Еррера. Він прекрасний 63-х річний командир і просто розумний та справедливий чоловік, всередині якого прогресує страшна хвороба – рак. Він, нікому не розповідаючи, раз за разом їздить на виклики, гасить вогонь і, здається, справляється доволі непогано. Та все ж на одній з пожеж, зайшовши разом з командою в палаючу багатоповерхівку, його організм не витримує і Прюїт втрачає свідомість просто посеред повної вогню кімнати. Намагаючись врятувати капітана, ледь не гинуть ще три члени їх станції, серед яких була його дочка, але все ж вистрибують в останній момент з вікна на надуті батути. Так Еррера ризикував не тільки своїм життям, а й близьких йому людей.
По-друге, одна з найстрашніших ситуацій, що можуть бути – це недбалість на роботі. Неважливо ким ви працюєте: пожежником, лікарем, кухарем, вчителем, будівельником, поліцейським, водієм чи адвокатом. Від кожного, в якійсь мірі, залежить життя інших людей. Яскравим прикладом може слугувати ситуація, яку розповіла мені мама, лікарка, декілька днів тому. Чоловік зателефонував на номер 103 і повідомив, що у нього сильні болі в серці. Диспетчер запитав вік хворого, чоловік відповів, що йому 35 років. На це пролунало: “Та, ви ще молодий, у вас не може боліти серце”. І так, як значимість інформації оцінює саме черговий диспетчер, то цей скептик оцінив її, так би мовити, не негайною. Через це бригада Швидкої допомоги не так поспішала на цей виклик, як на негайний. Вони приїхали, але вже було занадто пізно – чоловік помер.
Це неймовірно жахлива ситуація, але це реальність. Тут не скажуть після такого “Знято!”, і не поаплодують акторам. Тут недбалість і наплювацьке відношення одного можуть коштувати життя іншим.
Висновком може слугувати такий заклик до вас усіх: “Люди, залиште свою недбалість і почніть думати про свої вчинки та майбутнє!”