Предмет: Физика, автор: uciha7065

За час руху аўтамабіля быў зрасходваны бензін аб'ёмам V =15. Вызначце масу і вагу зрасходванага бензіну​

Ответы

Автор ответа: annahoroduk
1

Ответ:

дано:

V 15 м³

р 710кг/м³

m -?

P-?

розвязання

,P = mg m=pv

m=15*710=10650кг

P= 10650*10≈106500Н

Відповідь P≈106500H, m=10650кг

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Anarhistuznaniya