Предмет: Физика,
автор: serkdrwh
Середня відстань між центрами Землі та Місяця дорівнює 60 земним
радіусам, а маса Місяця у 81 раз менша від маси Землі. На прямій, що
проходить через центри Землі та Місяця існують точки, де тіло буде
притягуватися до Землі і до Місяця з однаковими силами. На якій відстані від
центра Землі знаходиться найвіддаленіша така точка?
serkdrwh:
можете ещё пару задач развязать
Ответы
Автор ответа:
5
M3 - масса Земли
m - масса Луны
Расстояние между ними 60R
M3=81m
Точка находится на расстоянии х от Земли, тогда до Луны (60R - x)
F=G*m1*m2/r² - формула гравитационного притяжения.
У нас m1 - масса тела в искомой точке. Оно притягивается к Земле и Луне одинаково:
G*m1*(81m)/x²=G*m1*m/(60R - x)² I : (G*m1*m)
81/x²=1/(60R-x)²
(9/x)²=1/(60R-x)²
9/x=1/(60R-x)
x=9(60R-x)
x=540R - 9x
10x=540R
x=54R - это ответ.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: kerim529
Предмет: Математика,
автор: MDMITRIYG
Предмет: Математика,
автор: Алсу545
Предмет: Биология,
автор: NastyshaLoveVadim
Предмет: Русский язык,
автор: viktoriastarodu