Предмет: Физика, автор: надясупер1111

Пожалуйста помогите!!! СРОЧНО!!!!!!!Даю 100 балов.
Самостійна робота « Основні положення МКТ»
Речовин карбонат кальцію
1.Визначити молярну масу речовини.
2. Визначити масу однієї молекули цієї речовини.
3. Визначити кількість речовини у 30 г.
4. Яка маса 12*10 24 молекул цієї речовини?
5. Який об’єм займають 12*10 24 молекул цієї речовини?
6. Порівняти кількість молекул у 2 та у 5 молях.

Ответы

Автор ответа: DedStar
1

Ответ:

Объяснение:

Вещество -  карбонат кальция CaCO₃.

1. Определим молярную массу вещества:

M = 40 + 12 + 3·16 = 100 г/моль     или  100·10⁻³ кг/моль

2. Определим массу одной молекулы этого вещества:

m₀ = M / Nₐ = 100·10⁻³ / (6,02·10²³) ≈ 1,7·10⁻²⁵  кг

3. Определим количество вещества массой в 30 г:

ν = m / M = 30·10⁻³ / (100·10⁻³) ≈ 0,3 моль

4. Находим массу  N=12·10²⁴ молекул этого вещества:

m = m₀·N = 1,7·10⁻²⁵· 12·10²⁴ ≈ 2 кг

6. Сравним количество молекул в 2 и в 5 молях:

ν₁/ν₂ = 2/5 = 0,4

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: nsergeeva19857