травна система собаки та травна система павука-хрестовика порівняння
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Відмінні риси
Травна система собаки
У ротовій порожнині на щелепах розташовані зуби (різці для відкушування, ікла для захоплення і утримання здобичі, корінні для розривання та подрібнення їжі) та язик для визначення смаку їжі та перемішування, слина змочує суху їжу.
У травленні беруть участь ферменти слинних залоз, підшлункової, печінки. У процесі травлення беруть участь речовини, що виділяються до кишечнику печінкою та підшлунковою залозою.
Кишечник ділиться на: тонкий, товстий, прямий.
Травна система павука-хрестовика
Вживають тільки рідку їжу сисним ротовим апаратом, характерне позакишкове, або зовнішнє травлення ферментами хеліцер. Травна залоза заповнює більшу частину черевця.
Спільні риси
Складається з рота, глотки, стравоходу, однокамерного шлунка, кишечника, печінки та анального отвору. Тварини – хижаки.
Ответ:
Травна система собаки:
У систему органів травлення собак входять: ротоглотка, стравоходу-шлунковий відділ, тонкий і товстий відділи кишечника.
Як і в інших ссавців, травна система собаки працює, розщеплюючи та перетравлюючи їжу, що проходить по ній, та всмоктуючи потрібні поживні речовини з їжі по мірі проходження через органи.
На кожному етапі травлення організм собаки перетравлює їжу й засвоює з неї поживні речовини. Головну роль у цьому відіграє тонкий кишечник, який має дуже велику поверхню з різними типами клітин, завдяки чому поживні речовини поглинаються максимально ефективно. У тонкому кишечнику собаки всмоктуються жири, вітаміни, вуглеводи й мінерали, а також завершуються процеси травлення й засвоєння білків, які починаються в шлунку.
Травна система павука-хрестовика:
травна система павука складно диференційована (рот, глотка, стравохід, смоктальний шлунок, кишка із сліпими виростами, слинні залози, печінка). У павука є практично всі форми травлення: поза організмом (під впливом соку отруйних залоз), порожнинне, або позаклітинне (в порожнині травного апарату під дією його травних соків), і внутрішньоклітинне (після всмоктування їжі в клітину). Павуки — ненажерливі хижаки, але можуть тривалий час голодувати.
Объяснение: