Предмет: Химия,
автор: ddmin
До складу бензинів входить алкен, густина парів якого за метаном 5,25. Виведіть молекулярну формулу. Обчисліть який обєм хлору (н.у.) потрібно взяти для хлорування цієї речовини масою 16,8г
Ответы
Автор ответа:
2
Ответ: С6Н12; 4,48л
Объяснение:
1. Густина одного газу за іншим:
D=M1/M2
D=5,25
M2=M(CH4)= 12+1*4=16
M1=D*M2=5,25*16=84 <-- молекулярна маса шуканої речовини
Зашальна формула алкенів
CnH2n
Складемо рівняння:
12n+2n=84
n=84/14=6
Отже, карбонів 6, а гідрогенів 12.
Сполука - С6Н12.
2. Хлорування:
16,8г Хл
С6Н12 + Cl2 --> C6H12Cl2
84 22,4
г/моль л/моль
Знайдемо Х за допомогою пропорції:
Х=16,8*22,4/84=4,48літра
Похожие вопросы
Предмет: Литература,
автор: Letton
Предмет: Химия,
автор: Ерма4ок
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Химия,
автор: Terminatoric
Предмет: Алгебра,
автор: Aizeka021