Ответы
Відповідь:
якщо все не поміститься - шукайте продовження в коментарях.
1 завдання 1В, 2В, 3Г, 4А, 5Б, 6Б
1. Хто автор твору "Тореадори з Васюківки?» в) В.Нестайко
2 . У якому творі є багато наукової інформації з палеонтології? в) "Митькозавр із Юрківки".
3. Яка з цих ознак не характерна для байки? г) несподіване закінчення. (на мій погляд, тому що алегорія і мораль – це основне в будь-якій байці, і сюжет у ній також є)
4. Який із цих творів алегоричний? а) "Жаба й Віл" Л.Глібова;
5. Вкажіть вид опису: "Він був високий і худий, і чоло в нього високе, хвилясте довге волосся сиве, а борода біла". б) портрет;
6. Другорядними персонажами якого твору є Спірка і Стьопка? б) "Федько-халамидник"
2 рівень
1. Яку назву дали Сергій і Митько невідомій істоті, яка мешкала, на їх думку, в озері (Я.Стельмах "Митькозавр із Юрківки")? Цитата — Та ти не переживай, Митю, — заспокоїв я його. — Ти знаєш, що я придумав? Назвати оцього от, — показав на озеро, — котрий отут живе, Митькозавром. На твою честь.
2. Продовжте речення. Гумор – це різновид комічного, відображення смішного в життєвих явищах і людських характерах. Гумор не заперечує об'єкта висміювання і цим відрізняється від сатири, для якої характерне цілковите заперечення й різке осміяння зображуваного.
3. Напишіть, що засуджує і що схвалює Л. Глібов у байці «Муха і Бджола». Леонід Глібов у своїй байці «Муха і бджола» засуджує такі людські якості як лінощі, хвалькуватість, настирливість, наглість (все це характерне для Мухи), але схвалює такі якості як працьовитість, відповідальність, уміння раціонально використовувати свій час, якими щедро наділена Бджола .
3 рівень
Установіть відповідність між назвою твору та її автором.
Отже: 1Б, 2Г, 3А, 4В, 5 (без варіантів)
А «Говорюща риба» написала - 3 Емма Андієвська»; Б «Тореадори з Васюківки» написав 1 Всеволод Нестайко
В «Жаба і Віл» написав - 4 Леонід Глібов»;
Г «Федько-халамидник» написав - 2 Володимир Винниченко».
Установіть відповідність між головним героєм та твором.
Отже 1Г, 2В, 3Б, 4А, 5 (без варіантів)
А Ява, Павлуша головні герої - 4 «Тореодори з Васюківки»
Б Клим - 3 «Таємне товариство боягузів
В Митько та Сергій - 2 «Митькозавр із Юрківки»
Г Толя, Спірка - 1 «Федько-халамидник» 5 «Казка про Яян» головні герої пастушок і дід, але їх не вказано у варіантах
4 рівень
5. Дайте розгорнуту відповідь на питання.
Хто, на вашу думку, із тваринного світу міг би бути справжніми, розумними, мудрими суддями всупереч тим, яких зобразив Л.Глібов у байці "Щука"? На мій погляд, справжніми, розумними, мудрими суддями міг би бути лев або слон. Недарма ж їх називають благородними і розумними тваринами. Під стать йому міг би бути і ведмідь, хоч інколи він і виглядає дещо вайлуватим і повільним. Зовсім маленьким, але справедливим суддею міг би бути їжачок, адже хоробрості і незалежності цій тваринці не позичати. А ще чомусь мені здається, що зовсім несправедливо образили мавпу. Я думаю, що своїм розумом вона могла б не поступитися і хитрій лисиці.
6. Напишіть невеликий твір-роздум на тему «Чи добре, коли людина хитра?» (за твором «Щука»). Хто може сказати – бути хитрим – це добре чи погано ? Інколи бувають такі випадки у житті, коли людина схитрувала, а про неї кажуть «кмітливий». Тому що нікому він шкоди своєю хитрістю не завдав, а може навіть і кого з халепи виручив. А інший, ніби й нічого не зробив, а про нього кажуть з осудом «хитрий жук« або «хитрий, як лисиця». Як, наприклад, лисиця з байки Леоніда Глібова «Щука». От ніби і зла нікому не зробила, а всіх перехитрила і, на мій погляд, не дозволила відбутися справедливому покаранню. Тому, я вважаю, коли хитрість застосовують не для загального блага, а заради захисту особистих інтересів – це погано.
7. Напишіть коротке висловлювання на тему «Колискова пісня, колискова – то солодка материна мова». Не зрозуміла завдання – написати міні-твір чи знайти відомий вислів ? Якщо вислів, то Пісня матері - головна пісня в світі; початок всіх людських пісень» (Расул Гамзатов). Якщо міні-твір, то щось типу такого: Всі ми родом із дитинства. І самою першою нашою піснею була мамина колискова. Саме в маминій колисковій звучать і радість, і біль, і тривога, й надія, і найсвятіша любов материнська. Пройдуть роки, повиростають діти, покинуть батьківську домівку, полинуть у світи, будуть у них свої діти, посріблить їм скроні сивина, але назавжди бринітиме у їхніх душах найніжніша мелодія маминої колискової, сповненої безмежної любові і ласки.
8. Що свідчить про велику любов бабусі до внучки. Як про це сказано у творі С.Чернілевського "Забула внучка в баби черевички..."? Автор вірша так описує, те що бабуся дуже любить свою онуку: вже давно і сліду не видно від машини, якою онука поїхала в місто, вже у курява вляглась на дорозі, а бабуся ще стоїть на дорозі і витирає заплакані очі. А ввечері їй у спорожнілій хаті не хочеться навіть вмикати світло, не те, щоб щось робити, бабуся засинає, торкнувшись руками маленьких черевичків онуки.
Пояснення: