Предмет: Українська мова, автор: Аноним

Даю 20 балов помогите пж если мне не помогут то мне от мамки пипец и 1 месяц без компа и телефа а на телефе у меня общение с друзями понимаете? А карантин ещё... помогите пожайлуста
4. Що ви знаєте про княжу добу давньої України? Хто такі половці?
5. Чи добре, на вашу думку, жилося ханському синові в Києві?
6. Як ви вважаєте, чому не розповідь і не пісня гудця, а саме Євшан-
зілля зворушило ханського сина?
7. Роль якого героя з поеми М. Вороного «Євшан-зілля» ви б зіграли,
якби вас запросили знятися в кінофільмі за мотивами цього твору?
Поясніть свій вибір.
8. З якою метою М. Вороний використав у поемі давні, малозрозумілі
нашим сучасникам слова?
9. Чого навчає нас, українців ХХІ ст., ця поема?


Butterfly333666: Я просто не понимаю этот язык
Butterfly333666: Это какой,я в переводчике попробую забить
Butterfly333666: Это украинский?
Butterfly333666: Ок,ща попробую

Ответы

Автор ответа: Аноним
15

Ответ:

1. В княжу добу на землі Київської Русі часто нападали зовнішні вороги. Половці – одні із них. Були кочівниками, їх називали люди поля. Вони нападали на українські села.

2. На мою думку, ханському синові в Києві хоч жилося непогано: «оточив його почотом  і розкошами догідно — і жилось тому хлоп'яті і безпечно, і вигідно», про те він не був вільним, таким як міг бути, коли зростав би на своїй землі.

3. Не розповідь і не пісня гудця, а саме євшан - зілля зворушило ханського сина. Адже недарма це зілля вважають символом пам’яті про рідну землю, оберегом від злих сил, забуття.

4. Якби мене запросили знятися в кінофільмі за мотивами поеми М. Вороного «Євшан-зілля», я б вибрав роль, наприклад, князя Володимира Мономаха (1113 – 1125 р). Він був державним і політичним діячем, розумним і далекоглядним, воював із половцями, прагнув припинення міжусобиць між князями, відновив владу на великій території, написав «Статут Володимира Мономаха» та «Повчання» дітям.

5. На мою думку, Микола Вороний використав у поемі давні, малозрозумілі нашим сучасникам слова, щоб правдивіше відобразити минуле, адже поема переносить читача на багато років назад.

6. Нас, українців XXI ст., ця поема навчає бути патріотами, не забувати рідну землю. Поема «Євшан-зілля» написана у Полтаві в 1899 р. Останніми рядками поеми автор закликав український народ до національного пробудження.

А проте тієї сили,

Духу, що зрива на ноги,

В нас нема, і манівцями

Ми блукаєм без дороги!

Объяснение:

Похожие вопросы