Третій і четвертий рівень
Ответы
Відповідь:3 рівень
Атлаські гори знаходяться на північному заході Африки. Їх довжина: 2400 км . Найвища точка: Джебель-Тубкаль 4167 м . Складаються з 3х хребтів: Телль-Атлас (Високий Атлас), Середній Атлас і Сахарський Атлас.
Субтропічний клімат:
Середземноморський та континентальний кллімат, а на півдні
переважає тропічний пустельний. Взимку західні вітри несуть
вологу з Атлантики. В результаті вторгнення континентального помірного повітря випадає сніг, який тримається 2-3 тижні на висотах до 1500 м. Вище сніг тримається 2-3 місяці. Влітку панує тропічне морське повітря.
Тваринний світ Атласу поєднав у собі європейські
та африканські види . Тут багато гризунів ( зайців ,
тушканчиків ) та травоїдних даманів . З хижаків
поширені шакали , вівери , дикі коти та гієни . З
мавп зустрічається безхвостий макак. Багато
ящірок , плазунів (гадюко).
В підліску тут поширені бореальні види дерев
- клен, каштан, дика груша, тис, барбарис, дикий виноград,
ліана ломонос тощо, тому переважають змішані ліси .
Закінчується лісова зона заростями ялівцю , котрі вище 3000 м
змінюються гірсько-степовою рослинністю
4.
1 запитання. Екологічні проблеми.
Екологічні проблеми виникають у зв'язку з утручанням людини в природні процеси, що приводить до порушення в них рівноваги природних комплексів. Велика кількість крупних тварин, особливо в саванах, привернула до Африки любителів полювання. Одні з них прямували до Африки, підбурювані бажанням здобути рідкісний трофей, інші — заради наживи, оскільки торгівля слоновою кісткою та рогом носорога приносила надзвичайний прибуток. У результаті деякі види тварин було цілком знищено (блакитна антилопа, підвиди зебр), а інші перебувають під загрозою зникнення (носороги, слони, леви, жирафи тощо). Великих збитків природі Африки завдає видобування корисних копалин. Бідність африканських держав не дозволяє їм виділяти необхідні кошти на охорону навколишнього середовища. Проблема підсилюється ще й тим, що розвинені держави розміщають на території Африки екологічно небезпечні виробництва, наприклад такі, як переробка радіоактивної сировини, виробництво мінеральних добрив тощо.
Пояснення: