створюючи поетичний образ україни Володимир Сосюра використовує зорові й слухові образи. Перечисліть що саме бачете й чуєте
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Поетичний образ України в поезії "Любіть Україну" Володимира Сосюри
"Сосюра був народним улюбленцем, за ним ходили легенди. Кілька поколінь радянських студентів виросло з його лірикою на вустах, численні ентузіасти розносили співуче Сосюрине слово по Україні", — писав Олесь Гончар. Натура поета у всій її щирості і глибині розкрилася у вірші "Любіть Україну". Це сердеч-не слово поета-патріота, мовлене в радісну годину визволення української землі, коли після німецької окупації засяяло сонце волі. Написаний у 1944 р., вірш уперше був опублікований у "Київській правді" та "Літературній газеті". Поет створив за допомогою найрізноманітніших тропів чудовий зоровий образ "вишневої України". Для її змалювання він користується не абстрактними загальниками, а точними поетичними деталями, художніми атрибутами, за допомогою яких Україна оживає в нашій уяві чітко, рельєфно, наче на полотні талановитого живописця. Поет, ніби прозираючи у душу, звертається до кожного зокрема і до всього народу.
Усе у рідному краю миле — "вітер, і трави, і води". Намагаючись осмислити саме поняття "любов до батьківщини", з'ясувати його для себе і для читача, В. Сосюра підкреслює, що це єдине і водночас всеохоплююче почуття, яке підносить самоповагу людини, звеличує її. Засобом інтонаційного і смислового перераху-вання досягається високий ступінь емоційності, непідробної схвильованості.
Україна — у тому вічному і нетлінному, що прийшло до нас крізь віки. Через сторіччя вловлюємо і беремо до серця й розуму українську пісню, думу, красу національних святинь — усі прояви української духовності. Не збройною потугою українці завоювали пошану й повагу інших народів, хоча нащадки повік не забудуть звитяг славного лицарства запорозького, безсмертних оборонців нашого краю. Український народ споконвіку славен "всіми своїми ділами".
Дивіться також
"Любіть Україну" (повний текст)
"Любіть Україну" (скорочено)
Визначте жанровий різновид поезії "Любіть Україну" В. Сосюри
Біографія Володимира Сосюри
Поезія має форму послання. Анафора "Любіть Україну" робить вірш струнким і композиційно завершеним. Поетове слово звучить щиро і безпосередньо. Він звертається насамперед до молоді. Майбутнє України завжди пов'язане з долею молодого покоління, і від того, наскільки щиро воно любитиме Україну, залежатиме її доля при будь-яких обставинах.
Традиції Шевченка, Лесі Українки, Франка та інших українських поетів розвинув поет і висловив по-новому, з притаманним йому особливим ліризмом і теплом. Багатство мови, риторичні заклики, а найголовніше — щире, схвильоване почуття, що пульсує в словах і рядках, відрізняють цей твір.