охарактеризуйте ремесла в Київській Русі . Яке із ремесл було головним і чому
Ответы
Надзвичайно було розвинене ковальство. Археологи твердять,що в руських землях ковалі виготовляли із заліза 150 різних виробів - знаряддя праці,ремісничі інструменти,зброю, предмети хатнього начиння. Майстри ковальської справи досконало володіли різними способами обробки заліза : куванням, зварюванням,обточуванням, поліруванням тощо.
Вичинка шкіри волів і коней, з якої шили взуття, була відома у Русі під назвою чинбарство.
Вичинка шкіри овець для одержання овчини називалася кушнірством.
Поважною справою було гончарство. Гончарі виробляли з глини безліч речей, зокрема іграшки. А від X-XI ст. навчилися виготовляти кераміку,вкриту поливою.
Чимало речей для господарства виготовляли плетінням. Як сировину використовували лозу, верболіз,хвойну та добову скіпку, коріння ялини, сосни, кору дерев - молодої липи та берези тощо.
Ткацтво - чи не найдавніше ремесло. Слов'янські жінки виготовляли із конопель і льону тканини спочатку для власного вжитку,а з IX-X ст. а вже й на продаж.
Бондарство відоме в Україні-Русі вже в X ст. Бондарі виготовляли місткий посуд: діжі,барила, відра,коновки, балії,дійниці та ін. Майстри, крім звичайних теслярський інструментів, користувалися спеціальними рубанками, фуганками, циркулями, лінійками,кривим стругом.