Предмет: Литература, автор: VovkArtem

Чого навчає мудрість байки?

Ответы

Автор ответа: Murzofixik
20

Ответ:

Байка — один із найулюбленіших жанрів літератури. Байки Езопа, Федра, Лафонтена, Л. Боровиковського, Є. Гребінки, П. Гулака-Артемовського, Л. Глібова, Кантеміра, Тредіаковського, І. Крилова знають, люблять і цінують в усьому світі. Чому ж байка є такою популярною і улюбленою в народі? Чи не тому, що в цих коротеньких байкових оповідях зображуються незвичайні герої? Тут ми бачимо хижих Вовків і Ведмедів, хитрих, підступних Лисиць і беззахисних Ягнят... «Звірі мої за мене говорять», — не раз повторював відомий російський письменник І. А. Крилов. Про що ж говорять ці незвичайні герої? Найчастіше вони наочно демонструють дурість, неуцтво, жадібність, лукавство, хвалькуватість, самодурство й жорстокість. І зовсім неважко здогадатися, що у цих смішних, а іноді й сумних історіях із байок йдеться про людей, про їх вади та недоліки.

Читаючи байку, ми від душі сміємося, але в той же час розуміємо, що головний її висновок завжди серйозний. У своїх байках письменники-байкарі викривають ті недоліки, які заважають людям жити. Вони, безумовно, несуть у собі позитивний заряд — завжди працюють на добро, допомагають нам позбутися недоліків, боротися з тими, хто не хоче жити чесно, кому не до вподоби нормальні людські стосунки. Байки засуджують паразитизм, моральну ницість. І водночас вчать нас бути людяними, доброзичливими, працьовитими. Чимало повчального знаходять для себе у байках все нові і нові покоління людей, що приходять у світ. Завжди цікавими, нетлінними залишаються сюжети байок, персонажі яких — Лев, Ведмідь, Вовк, Лисиця, Ягня та інші звірі — допомагають розуміти добро і зло, правду і кривду в житті людей, тому виховне значення байок важко переоцінити

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: 123dfsf
Предмет: Русский язык, автор: yniverkontrol
Определите характер речевой ошибки в данных предложениях (неправильный выбор слова, нарушение лексической сочетаемости, паронимия, плеоназм, тавтология, смешение стилей, логическая ошибка и др.). Отредактируйте предложения.
1. Он дал нам настолько дипломатический ответ, что мы даже не рассердились на него. 2. К тому же право подписи под данным документом – исключительная прерогатива префекта, что исключает возможность сделки. 3. Первые годы перестройки положительно сказались на жилищном строительстве. 4. Следует добиваться уверенности каждого за свой завтрашний день. 5. В своей работе я хотел бы осветить главных героев. 6. Ряд первоочередных вопросов не был выполнен из-за нашей неорганизованности. 7. Администрацией области предприняты ощутимые меры по погашению ранее накопленных долгов. 8. Давайте, чтобы не прозвенел звонок запишем домашнее задание. 9. Дружба со зверями духовно обогащает человека. 10. Он выполнил все обязанности, которые от него требуются.