Предмет: Химия, автор: rekiro8

СРОЧНО!! ПОЖАЛУЙСТА!! Під час спалювання вуглеводню масою 4,4 г отримали вуглекислий газ
масою 13,2 г і воду масою 7,2 г. Відносна густина випарів цього вугле-
водню за повітрям 1,517. Визначте молекулярну формулу вуглеводню.

Ответы

Автор ответа: yanakurakina2004
16

Рішення задачі (задачі ідентичні тільки числа позамінюй!)

1. Складаємо схему рівняння реакції: СxНy + О2 → xСО2 + y/2Н2О

2. За відносною густиною обчислюємо молярну масу вуглеводню М=22*2=44 г/моль

3.Зі схеми видно, що атоми Карбону з вуглеводню переходять у вуглекислий газ, а Гідрогену – у воду. Порівнявши кількості цих речовин, ми отримаємо відповідно співвідношення атомів Карбону та Гідрогену у вуглеводні.

ν(СxНy)= 4,4г/44г/моль=0,1 мольν(СО2)= 13,2г/44г/моль=0,3 мольν(Н2О)= 7,2г/18г/моль=0,4 моль

0,1моль 0,3 моль 0,4моль

СxНy + (x+y/4)О2 → xСО2 + y/2Н2О

1 моль 3 моль 4 моль

х=3 y/2=4 y =8

С3Н8 – пропан

4. Перевіряємо, чи дана формула є істинною: М(С3Н8) = 44г/моль

===========================================

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: vipksyu06
Предмет: Английский язык, автор: данил253245