Предмет: История, автор: mink0

підтвердіть фактами думку про те що в другій половині 19 століття саме Львів стає центром культурної освітньої і наукової діяльності​


mink0: О, хвала биологическим Богам, ЗИ всегда предупреждает :D
mink0: «Всегда»- как будто я иду туда миллионный раз, а не второй
Masters856: Да ты присоединяешься к олимпиадным человекам,5 олимпиад-история,биология,русский,физика и укр.мова(скорее всего,как и физика)
Masters856: ))))
Masters856: Ну,а если еще больше повезет,то информатика и математика
mink0: Господи. Ты точно шпион
Masters856: Та мне было интересно ,кто это в школьных знаниях,ты или Маша прикидуется)))А на счет олимпиад ,то я давно в этом нахожусь и в курсе,кто куда идет
Masters856: Если интересно могу кинуть график лимпиад,то есть в каой день,какая олимпиада
mink0: Интересно
Masters856: ОК,лови в телеге

Ответы

Автор ответа: Masters856
0

Ответ:

У 1873 р. за сприяння меценатів із Наддніпрянщини у Львові постало Літературне товариство ім. Т. Г. Шевченка, яке в 1892 р. було реорганізоване в наукове. У товаристві працювали М. Грушевський, І. Франка, В. Гнатюк, Ф. Вовк та ін. За період свого існування (до 1939 р.) воно видало понад 1100 різноманітних наукових і літературних праць. У 1885 р. представники консервативної інтелігенції, які остаточно перейшли на службу російському царизмові, заснували свою політичну організацію — «Народну Раду». Виникають у Галичині й перші політичні партії. У 1890 р. під впливом М. Драгоманова з ініціативи І. Франка і М. Павлика тут була заснована Русько-українська радикальна партія. Через дев'ять років вона розпалася на Українську соціал-демократичну партію на чолі з прихильниками марксизму М. Ганкевичем та Ю. Бачинським і Національно-демократичну партію, засновану І. Франком і К. Левицьким. Активізує свою роботу Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка під проводом свого голови — М. Грушевського. Дуже важливим було те, що Товариство об'єднувало зусилля вчених та діячів культури Галичини й Наддніпрянщини і являло собою своєрідну академію наук українського народу. Велике значення з огляду розвитку українського руху мав також заснований 1898 р. М. Грушевським та І. Франком загальноукраїнський часопис «Літературно-науковий вісник». Отже, другу половину — кінець XIX ст. можна оцінити як період піднесення національно-визвольного руху, посилення позицій та ролі тих суспільно-політичних сил, котрі чітко виступали за всеукраїнське єднання на принципах визнання незалежності й української державності.


Masters856: Очень расширено ,но факты здесь найти можно
mink0: благодарю
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Аноним
Нахвалявся мороз у лісі поморозити. Холодних вітрів лютих хурделиць накликав...... Наказав їм мороз все живе виморозити, щоб нічого не залишилось, тільки сніг та лід.

А вітри та хурделиці й раді такому наказу. Почали вони лютувати безупину. Все що зустрічали на своїй дорозі, перетворювали на лід та замерзлі опудала.

Засмутилися звірі та птахи : налякали їх хурделиці, не можуть вийти навіть корму знайти для себе та свої дитинчат.Дуже холодно без сонця та тепла.

Та ось прилетів здалеку грак, та почав розповідати про теплі краї та весну, що повинна невдовзі прийти. Зраділи звірі, попрохали вони грака летіти назустріч Весні,поквапити її .

Через деякий час стало тепліше пригрівати сонце, день став довшим і звірі й птахи почали виходити зі своїх будинків. Міць холодних вітрів та хурделиць марніла,слабла.

Злякався старий мороз, що зовсім втратить могутність та владу. . Припало йому відступити.І біг він ,не обертаючись, в свої старі володіння, де вже давно його ніхто не боявся ДОБЕРІТЬ ЗАГОЛОВОК!!!!!
Предмет: Математика, автор: Mango2009