що належить до графічних і не графічних операційних систем?? пожалуйста !!!
Ответы
Ответ:
Графічні операційні системи реалізують більш складний тип інтерфейсу, в якому в якості органу управління крім клавіатури може використовуватися миша або адекватне пристрій позиціонування. Робота з графічною операційною системою заснована на взаємодії активних і пасивних екранні кнопки. Поширення графічних принципів побудови програм на всю операційну систему в цілому призвело до созданіюграфіческой операційної сістеми. Лідером в розробці графічних систем визнана фірма Microsoft, яка з початку 90-х років створила цілий ряд ОС, серед яких можна виділити найбільш відомі версії:
- Windows NT - перша графічна операційна система;
- Windows 95 - найбільш популярна версія 90-х років;
- Windows 98 - допрацьована 95-я версія;
- Windows 2000 - система, орієнтована на корпоративного клієнта;
- Windows XP - найбільш популярна версія для настільних комп'ютерів з 2002 року;
- Windows 7 -популярні система, випущена на ринок в 2009 р .;
- Windows 8 - версія, яка впроваджується з 2012 р, включає можливості роботи з сенсорними екранами, має плитковий інтерфейс.
Також існують НЕ графічні операційні системи, такі як текстові та мовні.
Текстові ОС
Лінійні операційні системи реалізують інтерфейс командного рядка. Основним пристроєм управління в них є клавіатура. Команда набирається на клавіатурі і відображається на екрані дисплея. Закінченням введення команди служить натискання клавіші Enter. Для роботи з операційними системами, що мають текстовий інтерфейс, необхідно опанувати командним мовою даного середовища, тобто сукупністю команд, структура яких визначається синтаксисом цієї мови.
Перші справжні операційні системи мали текстовий інтерфейс. В даний час він також використовується на серверах і комп'ютерах користувачів.
Мовні ОС
На екрані по мовної команді відбувається переміщення від одних пошукових образів до інших.
Передбачається, що при використанні громадського інтерфейсу не потрібно буде розбиратися в меню. Екранні образи однозначно вкажуть подальший шлях переміщення від одних пошукових образів до інших за смисловим семантичним зв'язкам.
Объяснение: