Предмет: Астрономия, автор: Vvggvn

застосування та прояви в природі самостійних газових розрядів

Ответы

Автор ответа: Miа16
16

✔ответ ✔

●:

Газовий розряд - сукупність процесів, що виникають при протіканні електричного струму через речовину, що знаходиться в газоподібному стані. Зазвичай перебіг струму стає можливим тільки після достатньої іонізації газу і утворення плазми. Іонізація відбувається за рахунок зіткнень електронів, що прискорився в електромагнітному полі, з атомами газу. При цьому виникає лавинне збільшення числа заряджених частинок, оскільки в процесі іонізації утворюються нові електрони, які теж після прискорення починають брати участь в зіткненнях з атомами, викликаючи їх іонізацію. Для виникнення і підтримки газового розряду потрібно існування електричного поля, так як плазма може існувати тільки якщо електрони набувають в зовнішньому полі енергію, достатню для іонізації атомів, і кількість освічених іонів перевищує число рекомбинировали іонів.

Якщо для існування газового розряду необхідна додаткова іонізація за рахунок зовнішніх джерел (наприклад, за допомогою іонізуючих випромінювань), то газовий розряд називається несамостійним (такі розряди використовуються в лічильниках Гейгера).

Для здійснення газового розряду застосовують як постійні в часі, так і змінні електричні поля.

Види газових розрядів

Іскровий розряд

Дуговий розряд

Коронний розряд

Тліючий розряд

Використання газових розрядів

Дугового розряду для зварювання та освітлення.

Надвисокочастотний розряд

Тліючий розряд як джерело світла в люмінесцентних лампах і плазмових екранах.

Іскровий розряд для запалювання робочої суміші в двигунах внутрішнього згоряння.

Коронний розряд для очищення газів від пилу та інших забруднень, для діагностики стану конструкцій.

Плазмотрони для різання і зварювання.

Розряди для накачування лазерів, наприклад гелій-неонового лазера, азотного лазера, ексимерних лазерів і т. д.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Аноним

Текст
Ураган донесся до стЕпи и приблизился к домИку Элли. Тотошка беСпокойно бегАл и лаЯл на тучи. Он очень бОялся грОзы. Когда молния сверкнула совсем блиЗко, он вбЕжал в домИк и зАбился в самый дальнИй угОл . Элли бросилась за ним. ДомИк пОвернулся два или три раза, как карусель, вихрь зАкружил его, поднял вверх и пОнёс по воздуху. Элли схвАтила Тотошку на руки и пОдбежала к дверИ , но домИк лЕтел очень высОко над зЕмлёй . Девочка забралась на кровать прижала испуганного пёсика и закрыла глаза
ЗАДАНИЕ
________________
Синим карандашом подчеркни существительные, в которых пропущена орфограмма "безударный гласный в корне слова проверяемый ударением". Жёлтым карандашом подчеркни глаголы в которых пропущена орфограмма "безударный гласный в приставке проверяемый ударением"
______________
В последнем предложении (Девочка забралась на кровать прижала испуганного пёсика и закрыла глаза) поставь нужные знаки препинания и разбери его по членам предложения . Над всеми словами укажи часть речи. Выделенное слово (на кровать) разбери КАК ЧАСТЬ РЕЧИ.
1,_____________________
2______________________
3________________________
4________________________
5_______________________

_____________________________
в словах большие буквы это те которые я вставила
Предмет: Русский язык, автор: alenhek
Предмет: Алгебра, автор: Лиля1241н