Предмет: Литература, автор: katerinapavlenko4

в чому унікальність біблії​

Ответы

Автор ответа: voronoleg45
3

Ответ:

Ця книга писалася в різних місцях: Мойсеєм – в пустині, Єремією – у в’язниці, Даниїлом – в палаці; Павлом – у тюрмі, Лукою – в часі подорожей, Іваном – на остові Патмос; вона писалася на трьох континентах: Азії, Африці та Європі; вона писалася як в часі війни, так само і в мирний час, одні писали її, переповнені радістю, а інші – перебуваючи в горі чи відчаю.

Тільки Біблія писалася трьома різними мовами: іврит – мова Старого Завіту, в ІІ книзі Царств ця мова носить назву «мова Юди» (пор. ІІ Цар. 18:26-28), а в Ісаї говориться як про мову ханаанську (Іс. 19:18). Арамейська, яка була загальноприйнятою на Ближньому Сході аж до часів Олександра Македонського (VІ-ІV століття до Різдва Христового). Грецька мова – мова Нового Завіту, яка була міжнародною мовою в часи Христа.

Біблія включає в себе сотні тем, проте автори Біблії трактують їх, дотримуючись гармонії та єдності, від книги Буття до книги Одкровення. Всі вони розповідають одну і ту ж історію: про відкуплення людини Богом.

«Втрачений рай» Буття стає «повернутим раєм» Одкровення. Якщо в книзі Буття ворота до дерева життя закриваються, то в Одкровенні вони навіки розкриваються.

Біблія вважається книгою, яку найбільше читають та поширюють. Сумніваюся, що існує ще одна книжка в світі, тираж якої може перевищити тираж, яким видається Біблія. Саме Біблію, а точніше її латинський варіант, Вульгату, першою надрукував Гутенберг на своєму друкувальному станку. Саме Біблія була однією із перших книг, які були перекладені на іноземну мову. Мова йде про Септуагінту, тобто грецький переклад древньоєврейських текстів Старого Завіту, яка появилася приблизно 250 року до Р. Х. Саме Біблію перекладають на різні мови світу і в цьому із нею не позмагається жодна книга у світі. Біблія перекладена більше, ніж на 900 різних мов та діалектів.

Хоча Біблія була написана на досить крихкому матеріалі, порівнюючи із пам’ятками античної літератури, до нас дійшло більше рукописних копій Біблії, ніж інших творів класичної літератури. Євреї наскільки прискіпливо зберігали свої писання, що вони слідкували за кожною буквою, за кожним складом, за кожним словом чи абзацом в Біблії. В юдейському суспільстві існував цілий клас людей, єдиним завданням яких був прискіпливий контроль за збереженням та розмноженням цих документів. Існував цілий клас писців, законників та масоретів. Хто і коли перечитував букви та слова в творах Платона, Аристотеля, Цицерона чи Сенеки?

Вороги Біблії переслідували і переслідують цю книгу, як не переслідували жодну книгу у світі. Її спалювали, її забороняли, її об’являли поза законом. І це все продовжується від епохи римських імператорів і аж по сьогоднішній день.

Объяснение:

Привет выбери пожалуйста что тебе нужно из этого Окей?

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Сашкасупер2002
Предмет: Математика, автор: sanekpm123