Предмет: История, автор: feduna33anasta

Коли де і як виникло землеробство і скотарство​

Ответы

Автор ответа: anastasiazamryha
2

Прагнучи мати надійніший і більш передбачуваний, аніж полювання та збирання диких ягід чи грибів, спосіб добування харчів, люди спробували самі вирощувати потрібні їм рослини, розводити й відгодовувати тварин. Вони помітили, що зерно, кинуте в землю, проростає. З рослини, що виросла, можна збирати такі самі зерна. Люди навчилися обробляти землю так, щоб вона ставала придатною для посіву рослин. Про те, у якому напрямку розвивалося збиральництво, свідчать численні рогові та кістяні мотики – знаряддя для розпушування ґрунту та викопування корінців, жнивні ножі (прообраз майбутніх серпів), призначені для зрізання колосків і пагонів, і терки, які застосовували, щоб перетирати зерна та плоди тощо. Так зі збиральництва близько 11-9 тисяч років тому в землях Південно-Західної Азії виникло землеробство, або рільництво. Появу свійської худоби (кози й вівці) пов’язують із Південно-Західною Азією близько 9 тисяч років тому виникло скотарство. Нові форми господарювання – землеробство і скотарство – виникли в останній період кам’яного віку, який називають неолітом. Доба нового кам’яного віку в Західній Азії тривала від 9 до 6 тис, дон. е., а в Європі дещо пізніше. Скотарі, постійно пересуваючись разом з худобою на нові землі в пошуках пасовиськ, зажили кочовим життям. Ті ж землероби та скотарі, які тривалий час жили на одному місці, – осілим. Скотарі надали перевагу овальним та круглим житлам, а землероби чотирикутним будівлям, до яких можна було прибудовувати господарські приміщення.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: alinchikplaton
II. Переведите предложения, обращая внимание на особенности перевода на русский язык определений, выраженных именем существительным.
1. Belfast is one of the largest sea trade ports of Northern Ireland.
2. Teams of figure skaters and ice-hockey players undergo intensive training at the Sports Centre.
3. The flexible production line consists of a programmable machine-tool and an electronic control system.

III. Переведите предложения, содержащие разные формы сравнения:
1. Lake Baikal is the deepest in the world.
2. The faster the substance burns, the more heat it gives off.
3. The results of his last experiment were worse than of the previous one.

IV. Переведите предложения на русский язык, обращая внимание на перевод оборота there + be и неопределённых и отрицательных местоимений.
1. There are several sources of energy, some of them are inexhaustible.
2. Do you know any foreign language?
3. There are 14 protons in the nucleus of a silicon atom.

V. Определите в предложениях видовременные формы глаголов и укажите их инфинитив; переведите предложения на русский язык.
1. We stayed in the garden for a long time.
2. The student will continue his research in a laboratory.
3. The new workshop houses a new flexible module.