Предмет: Физика, автор: SugarPussy

Амперметр опором 5 мОм, розрахований на силу струму 5 А, ввімкнений у електричне коло. До нього приєднують шунт, який являє собою мідний дріт з площею поперечного перерізу 8 мм2 намотаний на ізоляційний циліндр радіусом 1,9 см (кількість витків дорівнює 10). Яку максимальну силу струм після приєднання шунта зможе виміряти амперметр?

Ответы

Автор ответа: 555ai555
5

Ответ:

Объяснение:

R=5 мОм = 0.005 Ом

I= 5 А

S = 8 мм^2

r= 1,9 см = 0.019 м

n= 10 шт

р= 0.017 Ом*мм²/м  удельное сопротивление меди

Imax = ?

максимальное падение напряжения на зажимах прибора

U = I*R = 5*0.005 = 0.025 B

длина провода

L=2*п*r*n = 2*3.14*0.019*10 = 1.193 == 1.19м

Сопротивление шунта

R1 = p*L/S =0,017*1,19 / 8 ==  0,0025 Ома

ток в шунте

I1 = U/R1 = 0.025 / 0.0025 = 10 А

Тогда мах ток амперметра

Imax = I+I1 = 5+10 = 15 A

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: katrina59
Предмет: Алгебра, автор: GGwpAlleria