Предмет: История, автор: sssooofffaaa8183


Причини виникнення держави в Єгипті

Ответы

Автор ответа: angelinka06078
2

Для утворення держави було декілька причин:

По-перше, найперші держави виникли на берегах Нілу в кінці IV тис. До н.е. завдяки багатим природним ресурсам і унікальним можливостям зрошуваного землеробства. Щорічно з липня по листопад Ніл виходив з берегів і заливав широку заплаву, піднімаючись над звичайним рівнем на висоту 10 м. Поперек русла заздалегідь ставили невисокі дамби і таким чином ділили річку на окремі басейни, разом з водою на поля надходив родючий мул - чудове природне добриво . Завдяки родючих земель на берегах Нілу і воді для їх зрошення хлібороби отримували найбільший на Сході урожай.

По-друге, поряд з природно-кліматичними умовами в процесі виникнення держави помітну роль грали соціально-економічні фактори : перехід від присвоює економіки до виробляє і суспільний поділ праці. Задовольнити зростаючі потреби чисельно зростаючого населення (якщо в VI тис. До н.е. загальна чисельність мисливців і збирачів не перевищувала кількох десятків тисяч, то в IV тис. До н.е. їх було вже 5 млн) за допомогою полювання і рибальства було вже не можна. В IV тис. До н.е. відбувся перехід від присвоює економіки до виробляє - до ирригационному землеробства і пасовищного скотарства. Поступово громадяни навчилися обробляти землю, доглядати за культурними рослинами, рити канали, створювати греблі. Виникло майнова нерівність, що призвело до соціального розшарування серед общинників, зародженню класів, появи рабів і, як наслідок, виникнення держави.

По-третє, процес утворення держави в Давньому Єгипті був обумовлений у вирішальній мірі впливом політичної нерівності, викликаного поділом купа на управлінський і виконавський. Це було наслідком життєвої необхідності організації і підтримки складної іригаційної системи землеробства в належному стані, а також справедливого розподілу зібраного врожаю зерна. Для організації спільної праці общинників з копання нових каналів, зведення гребель, що регулюють рівень води, створювалися центри управління в єгипетських містах і бюрократичний апарат, що організує і контролює діяльність общинників по виконанню іригаційних робіт. Кожне місто об'єднував навколо себе невелику область, яку називали ном, а її правителя (зазвичай це був племінний вождь) - номарх. Отже, первинною формою державного утворення в Стародавньому Єгипті був ном (грец. Nomos ), тобто місто-держава. Номархи регламентували всі життєво важливі аспекти життя міста-держави: віддавали накази про підготовку полів до сівби, зведенні нових гребель, прокладання каналів і т.д.

Похожие вопросы