Предмет: Литература, автор: hazmaattt

10 фактів про Панаса Мирного​

Ответы

Автор ответа: vikafedonec
1

Объяснение:

Панас Якович Рудченко народився 13 травня 1849 року в родині бухгалтера повітового казначейства в місті Миргороді на Полтавщині. При хрещенні нарекли Афанасієм. Батько хотів, щоб сини стали чиновниками, тому Панас працював з 14 років.

Перше кохання до Рудченка прийшло у 1865 році, коли йому було лише 16 років. Він працював у Гадячі і закохався у панночку Олену Олексіївну. Хлопцю важко було стримувати свої почуття, але розповісти про них дівчині не наважився. Та знайшлася така, яка покохала нещасного самотнього хлопця. Це була проста дівчина-наймичка. Панас Мирний теж її покохав. Ім’я дівчини невідоме, сам письменник її називає В. Вони були разом, але щастя було недовгим. Дівчина не розуміла душевних поривань письменника, не бачила сенсу у розвитку духовному, тому вони розталися

Не мало щасливого кінця і його наступне почуття, теж до дівчини-наймички. Вони почали зустрічатися, Панас Якович хотів навіть одружитися з дівчиною, дати їй освіту, ввести у своє коло спілкування. Проте мила проміняла його на солдата-москаля. Рудченко важко переживав нанесені душевні рани, пережите наштовхнуло його на написання роману «Повія». Працювати над ним він почав у 1881 році. В основі твору – доля сільської дівчини, яка через бідність після смерті батька та матері, змушена була працювати в наймах у місті, а згодом стала повією. Зрештою хвора на сифіліс дівчина замерзає в рідному селі під батьківською оселею. Головна героїня «Повії» – збірний образ дівчат, яких кохав автор роману. Незважаючи на взаємну любов, вірність та порядність, духовної близькості між чоловіком та дружиною не було. Олександра так і не змогла стати соратницею та однодумцем Панаса Мирного. Він постійно вболівав за подальшу долю України, писав твори про простих людей українською мовою. Олександра Михайлівназавжди говорила російською, трималася по-панському. Через це, спочатку у матері Панаса Яковича – Тетяни Іванівни, виникли непорозуміння з невісткою. Батьки Панаса були простими людьми, незважаючи на те, що батько працював бухгалтером, родина жила із землі, завжди говорила українською мовою. Але неприязнь між жінками укорінитися не встигла, бо старі Рудченки жили на Миргородщині, молоді ж – у Полтаві, бачилися не дуже часто.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: Аноним
ПЕРЕВЕДИТЕ ТЕКСТ ПОЖАЛУЙСТА))) СРОЧНО НАДО, БУДУ БЛАГОДАРНА...
Фаст-фуд- денсаулықтың дұшпаны. 
Сәлем , достым! Халің қалай? Мына зымыраған заманда уақытың қалай өтіп жатыр? Саған фаст-фуд туралы айтқым келіп отыр.Кеше бізде зиянды тағамдар туралы пікірталас болды. Мен сол пікірталаста шығып сөйледім. Шындығында, мен пікірталасқа дайындық барысында көп нәрсе білдім. Маған құрдастарым да біраз сұрақ қойды. "Фаст-фуд " (fast food) сөзі ағылшын тілінен аударғанда- "шұғыл дайындалған тағам " дегенді білдіретінін көбіміз білеміз. Сен де білетін шығарсың?Фаст-фуд тың түрлері көп екен.Атап айтсақ, бұл- біз сүйіп жейтін фри картобы, әртүрлі бюргерлер,хот-догтар, пицца, шаурма.Тағы да фаст-фудқа оңай дайындалатын кеспе, картоп пюрелерін, ботқаларды жатқызады.Сонымен қатар дүкендерде сатылатын чипсы, кептірілген тұзды нандар, жаңғақтар, поп-корндар да фаст-фудтың бір түрі екен.Бір қызығы, үлкеніміз де , кішіміз де оны сүйсіне жейміз, іздеп жүріп жейміз. Ал зиян екенін ойламаймыз. Тез қарнымыз тойса, соған мәзбіз. Ең бастысы,фаст-фудтың ағзамызға зиянды тағам екенін ұмытпау керек. Бірақ біз осыны біле тұра бәрібір фаст-фудты жегіміз келіп тұрады.Бүгінгі фаст-фудтар адам ағзасына көп зиян келтіреді.Фаст-фудты жиі жесек, көптеген ауруға шалдығады екенбіз.Маған ата-анам бұрыннан чипсы,кептірілген тұзды нандарды, бюргер, хот-догтарды жеуге қатаң тыйым салған.Анда-санда пицца аламыз.Өзіне-өзі дұшпан адам фаст-фудты жей берсін,ал сен жеме!Ең басты нәрсе денсаулығың емес пе?Дені саудың жаны сау! Өзіңді күт, достым.Енді мен де фаст-фудқа құмарлығымды азайтамын.
Предмет: Алгебра, автор: Катюшааааааа