Предмет: История, автор: egordaviduk0

культура арабського світу​

Ответы

Автор ответа: krickovskamaria6
3

Ответ:

Суть Ісламу в пошуку соціальної справедливості, у встановленні моральних норм і звичок, людинолюбних відносин. У цьому Іслам споріднений Християнству і Іудаїзму. Подібно цим двом релігіям Іслам - «книжкова» релігія, релігія Письма. Іслам - покірність Богу, всемогутньому Аллаху, але він не обмежує свободи особистості, не підпорядковує однієї людини іншій. Віровчення мусульманської релігії дуже просте: мусульманин повинен твердо вірити в єдиного Бога - Аллаха. Віруючі в єдиного Бога, не переступили закон люди після смерті будуть насолоджуватися в раю, грішникам, як і в інших релігіях, місце в пеклі.

Шаріат особливістю Ісламу вважається те, що він регулює всі сторони життя людини, створює особливий спосіб життя мусульманина. Особисте, сімейне і суспільне життя, політика, правові відносини, суд, культурний уклад - усе це цілком підпорядковане релігійному закону - шаріату. Має місце повне зрощування державної та релігійної влади.

Коран Коран складається зі ста чотирнадцяти розділів (сур). Вони розташовані без усякого порядку, просто по розмірах: більш довгі ближче до початку, більш короткі - до кінця. Сури мекканські (більш ранні) і мединські (пізніші) перемішані. Вигуки і прославляння величі і могутності Аллаха чергуються з розпорядженнями, заборонами і погрозами "пекло" в майбутньому житті всім грішникам Аллах зображується в Корані як істота з чисто людськими моральними якостями, але в найвищому ступені. Він то гнівається на людей, то прощає їх; одних любить, інших ненавидить. Найважливіша догматичне і моральне розпорядження в Корані - це вимога повної, беззастережної покірності людини волі Аллаха. Коран зробив величезний вплив на весь подальший розвиток мусульманської культури. Робота над створенням єдиного тексту Корану, встановлення правил його читання, його тлумачення сприяли формуванню єдиної літературної арабської мови. Юридичні приписи Корану лягли в основу мусульманського права. Сьогодні існує безліч переказів Корану на європейські мови. Слід зазначити переклади на російську мову Г. С. Саблукова, І. Ю. Крачковського, М.-Н. О. Османова

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: dark8841