Предмет: Химия, автор: jimress

На купрум2 оксид масою 32 г подіяли сульфатною кислотою. Обчисліть масу сульфатної кислоти.
Помогите плиз!!​

Ответы

Автор ответа: girichartem173
2

Ответ:

Дано: y(CuO)=0,6 моль. Знайти  m(CuSO4)-?

Розв'язання.

Записуємо рівняння реакції:

  0,6 моль                      х г

    CuO    +  H2SO4 = CuSO4 +H2O

  1 моль                        160 г

Над формулами речовин записуємо дані, що є за умовою задачі.

Мольні співвідношення речовин показують коефіцієнти рівняння. Прореагувало 1 моль купрум (ІІ) оксиду CuO   з утворенням 1 моль солі купрум сульфату  CuSO4.

Обчислюємо молярну масу (M г/моль = Mr) солі й, відповідно, масу 1 моль.

Mr(CuSO4)=Ar(Cu)+Ar(S)+4•Ar(O)=64+32+4•16=160, M(CuSO4)=160 г/моль. Маса 1 моль=160 г.

Записуємо під формулами речовин у рівнянні реакції.

Складаємо пропорцію і розв'язуємо її.

0,6  моль / 1 моль= х г / 160 г, звідси х=0,6 моль•160 г/1 моль=96 г.

Відповідь:  m(CuSO4)=96 г; купрум сульфат.

Объяснение:

Похожие вопросы