Предмет: Химия, автор: abdigalievaasel90

Массасы 3,9 г ароматты көмірсутекті жаққанда 13,2 г CO, және 2,7 г H,0 түзілді
Ареннің құрылымдық формуласын анықтаңдар.
90%-дық 30 г азот қышқылының ерітіндісі мен 13,44 л (қ.ж.) ацетиленнен алынған
бензол әрекеттескенде қанша нитробензол түзіледі?
Өтініш шығару жолын түсіндіріңіздерші пж​

Ответы

Автор ответа: aksunkarbakhytzhan
41

Ответ:

24,6г

Объяснение:

W=90%

m(HNO3)=30г

V(C2H2)=13,44г

100%-30

90%-х х=27г

15.6г 27г х

С6С6+HNO3~~C6H5NO2+H2O

78г/моль 63г/моль 123г/моль

n(C6H6)=0.2моль

n(HNO3)=0.43моль

m(C6H5NO2)=123*0.2=24.6

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: sadovnikova
Предмет: Химия, автор: дура235