Предмет: Химия, автор: gyvany999

До розчину, що містить 10,4г барій хлориду, долили розчин, що містить 9,8г сульфатної кислоти. Яка маса осаду? Відповідь записати у вигляді числа без одиниць вимірювання

Ответы

Автор ответа: VladNotLazy27567
3

Ця задача розв'язується по нестачі!

Отже:

1) рахуємо кількість моль реагентів визначаємо у якого меньше моль (за ним і будемо рахувати та розв'язувати).

n=m/M

n(BaCl2)=10,4(г)/208(г/моль)=0,05 моль

M(BaCl2)=208 г/моль

n(H2SO4)=9,4/98=0,096 моль

M(H2SO4)=98 г/моль

Отже меньша кількість речовини належе BaCl2

2) рівняння реакції та пропорції:

BaCl2+H2SO4-->BaSO4 (осад) + 2HCl

0,05 моль/1=x моль/1

x(осад)=0,05моль

3) Знайдемо масу:

m(BaSO4)=n*M(BaSO4)

m(BaSO4)=0,05*233=11,65 г.

Відповідь: маса осаду дорів. 11,65г

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: zariii23234
Предмет: Математика, автор: Verashestova