5. Типи календарів (залежно від традицій, способу життя та релігійних уявлень людей) можуть бути…
А) місячні; В) місячно-сонячні;
Б) сонячні; Г) відповідь А-В.
Ответы
Ответ:
Г)
Объяснение:
Чисто місячні календарі
Календарі, які засновані на природних циклах Місяця, у яких є місяці, які намагаються якомога ближче синхронізувати з місячними фазами і роки (що складаються з місяців) не мають тісного зв’язку з сонячним циклом, наприклад, мусульманський календар.
Чисто сонячні календарі
Календарі, які засновані на циклі сезонів, що є наслідком руху Землі навколо Сонця (і того факту, що вісь обертання Землі нахилена значно по відношенню до площини обертання Землі навколо Сонця). Ці календарі мають роки, які узгоджуються з сезонним циклом і починаються з фіксованої точки в цьому циклі (наприклад, весняного рівнодення). Роки в чисто сонячному календарі можуть складатися з місяців, але в місцях мало що пов’язано з місячним циклом, наприклад, календар загальної ери (Григоріанський календар з роками, зазначеними відповідно до астрономічної системи), які зазвичай використовуються сьогодні.
Сонячно-місячні календарі
Ці календарі спрямовані як на сонячні календарі, так і на місячні календарі, але більш успішні у відстеженні місячного циклу, ніж сезонного циклу. Вони складаються з місяців, які тісно пов’язані з місячним циклом і роками, які більш-менш тісно пов’язані з сезонним циклом, наприклад, з китайським календарем, єврейським календарем. (Однак, можливо, не так вже й багато сенсу виділяти календарі сонячно-місячні та лунозсолярні, так як вони мають схожі системи числення часу.)