Предмет: Химия, автор: dzitaruk

. Цинк масою 16.3 г помістили в хлоридну кислоту, у якій маса НСl дорівнює 55 г. Визначте об’єм водню (н. у.), що виділиться під час реакції.

Ответы

Автор ответа: planpeace
0

Ответ:

Объяснение:

0,251 моль      1,51 моль                             х моль

Zn     +               2HCl      =     ZnCl2     +    H2

1 моль              2 моль                                1 моль

n(Zn) = 16,3/65 = 0,251 моль - недостаток

n(HCl) = 55/36,5 = 1,51 моль

0,251/1 <1,51/2

n(Zn)    < n(HCl)

По пропорции

n(H2) = 0,251 моль

V(H2) = 0,251*22,4 = 5,62 л

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Моника1703