Предмет: Українська література, автор: Alona223

Написати своє враження про співомовки С. Руданського?

Ответы

Автор ответа: MaryAbel
2

Ответ:

Степан Руданський захоплювався народним гумором, дотепністю і влучністю анекдотів. Поет виробив власний стиль комічного зображення типових явищ життя. Гумор для нього був не самоціллю, а засобом викриття людських вад. Він сміється голосно й дотепно, картає багатих за жадібність, зажерливість, зманіженість, а чиновників за крутійство, чванливість, хабарництво. Збірний образ позитивного героя співомовок — це селянин-бідак, наймит, чумак, заробітчанин, запорожець. Він не дуже переймається своєю бідністю, впевнений у своїй правоті, ганьбить неправду. Головне і останнє слово завжди залишається за цим героєм, а сутичка між представниками протилежних соціальних верств закінчується його перемогою.

Своїми співомовками Руданський доводив, що усна народна творчість — це не тільки тужливі чи задушевні пісні. Українці завжди вміли повеселитися, покепкувати з себе та інших. Народні кобзарі, подібно до Шевченкового Перебенді, співали і веселих пісень. Саме їх з особливим задоволенням записував Руданський.

Гуморески, співомовки, байки Руданського захоплювали своєю оригінальністю не тільки простих людей. Іван Франко у своєму дослідженні творчості Степана Руданського відзначав майстерність письменника, який у коротких формах творів зумів передати і красу народної мови, і глибокий філософський підтекст невеличких картин.

І справді, у цих окремих замальовках Руданський подає яскраві епізоди, в яких відображено настрої селянства, висміяно панів і чиновників, розкрито лицемірство, самодурство поміщиків.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: vladislavshani
Предмет: Русский язык, автор: mrale98
Предмет: Обществознание, автор: denisboizov1


Прочитайте приведённый ниже текст и вставьте пропущенные слова. Ставьте слова в нужной грамматической форме. Запишите в таблицу цифры под соответствующими буквами.
……(А) по её сложности можно сравнить с государственной. В масштабах дома, как и в масштабах всего государства, необходимы планирование, ….(Б),…..(В). Неумелая хозяйка тем в свою очередь отличается от опытной, что не знает наиболее рациональных способов …..(Г), не владеет сложной семейной …..(Д), не видит способов …(Е).
Бюджет каждой конкретной семьи неповторим, как и стиль её жизни. В разные годы бюджет одной семьи будет разным, разными будут и …(Ж). Согласись, что мера потребностей, культура обладания вещами формируются в тебе именно теперь.
Словосочетание «…..» (З) вовсе не означает постоянное самоограничение, отказ себе во всём. Просто перед каждой новой тратой надо чётко себе представлять, для чего та или иная вещь нужна. Также стоит поискать наиболее…(И) вариант приобретения нужной вещи.
Редко когда даже самые обеспеченные семьи проживают жизнь, не познав финансовых трудностей. Не надо только делать из них трагедии. Основное, пожалуй, научиться …(К) на самостоятельно заработанные деньги. Если счастье не ставить в полную зависимость от ….(Л), если видеть главную ценность семьи в тёплых, сердечных, добрых отношениях, то они окажутся гораздо важнее любых приобретений.
1. материальные блага
2. бухгалтерия
3. рациональный
4. контроль
5. разумные потребности
6. бережливость
7. планирование
8. экономия
9. потребности 10. жить по средствам 11 экономика семьи

А Б В Г Д Е Ж З И К Л

Предмет: Математика, автор: Рамазан2017