Предмет: История, автор: dobosh0606

-натуральний характер господарств український земель у 2 половині 14-15 століття.

Ответы

Автор ответа: bukatchukd26
2

Объяснение:

Польська шляхта наступала також на права міст. Спочатку в 1505 р. міста було позбавлено права голосу в

В Україні інтенсивно розвивалося велике феодальне землеволодіння: магнатське, шляхетське, церковне. У зв'язку з тим, що на початку XVI ст. у багатьох країнах Європи підвищився попит на продовольство, феодали в Україні почали перетворювати свої володіння на комерційно спрямовані господарства, що називалися фільварками.

З 1557 р. фільварок стає основою магнатського господарства. Селянські землі включалися у феодальні володіння. Право на землеволодіння визнавалося тільки за шляхтою і церквою. Селяни повинні були працювати на панському полі. Така робота називалася панщиною. Якщо у XV ст. панщина становила лише 14 днів на рік, то на середину XVI ст. - два-три дні на тиждень. Окрім панщини селяни повинні були виконувати для пана й інші роботи.

Таким чином, тоді як у Західній Європі кріпосне право відмирало, у Східній Європі, зокрема в Україні, воно посилювалося. Проте рівень кріпацтва в різних регіонах України був різний. Наприклад, у рідконаселених районах, зокрема в Карпатах та Наддніпрянщині, кріпацтва майже не знали. А от у Галичині, на Волині воно набувало жорстокого характеру.

У зв'язку з посиленням експлуатації селян обсяги виробництва зерна значно збільшились. Зерно почали експортувати до Голландії, Франції та Англії переважно Балтійським морем. Водночас у південних районах Речі Посполитої, наприклад у Поділлі, яке розміщувалося далеко від торговельних шляхів, випасали великі стада худоби, а згодом переганяли їх на продаж до Південної Німеччини або Італії.

В економіці України важливу роль відігравав видобуток солі, що здійснювався в Галичині, з чорноморських лиманів та озер. Високого рівня досягла обробка дерева. У лісах працювали цілі села теслярів і столярів, бондарів, стельмахів. Чинбарі шили пояси, сідла, взуття, рукавиці та інші вироби. Здебільшого на привізному металі працювали ковалі, слюсарі, мечники, зброярі. З XV ст. почали виробляти горілку. Промисловість у місті було організовано за цеховим принципом з метою захисту інтересів кожного цеху, а також для контролю за якістю і кількістю вироблених товарів.

Наприкінці XIV - на початку XV ст. засновувались нові міста і розширювались старі. Найбільшим містом у XV ст. був Львів із населенням майже 10 тис, тоді як Київ, беззахисний перед набігами татар, налічував до 3 тис. жителів. У Львові було 14 цехів, що об'єднували 36 різних професій ремісників. Процвітали й інші міста, зокрема Кам'янець, Луцьк. Внутрішня торгівля здійснювалася на регулярних ярмарках. Розвиненою була й зовнішня торгівля, особливо в Західній Україні, де проходили основні торговельні шляхи між Європою і Сходом.

Таким чином, наприкінці XIV - у першій половині XVI ст. на українських землях, які перебували під владою Польщі та Литви, відбувалися значні соціально-економічні зміни. Створювалася нова соціально-класова структура суспільства, зі зміцненням шляхти посилювався кріпосницький тиск і запроваджувалося кріпосне право.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: oksanakarpinsk
1.Big glass chandelier was hanging … the audience.
under
above
at
on
2.Раскройте скобки, употребив правильную видовременную форму глагола
He said that he (to be) very busy then.
3.The sitting room is (large) in the flat.
largest
large
larger
the largest
4.She is (interesting) person I know.
interesting
interestingest
more interesting
the most interesting
5.Заполните пропуски подходящим по смыслу модальным глаголом
As my grandmother says I … always wear a hat.
6.Do you like travelling … train?
at
in
on
by
7.Раскройте скобки, употребив правильную видовременную форму глагола
Allen (to check) by his doctor tomorrow.
8.Please, don’t shout … me.
at
on
with
over
9.Michael is (strong) than his brother.
stronger
the strongest
strong
more stronger
10.What animal is (fast) in the world?
fast
the fastest
fastest
faster
11.Volleyball is (popular) than football in the US.
more popular
popularer
popular
the most popular
12.Раскройте скобки, употребив правильную видовременную форму глагола
I never (to watch) this film.
13.Раскройте скобки, употребив правильную видовременную форму глагола
She (to swim) very well when she was a child.
14.Раскройте скобки, употребив правильную видовременную форму глагола
She was sure that she (to call) me the day before.