Предмет: Биология, автор: kKatygordienkobk

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!!!!! “Чому чоловічий організм здатен продукувати статеві клітини майже до кінця життя, а жіночий лише обмежений проміжок часу?”​

Ответы

Автор ответа: yakimchukpolina
1

Ответ:

Розмноження. Онтогенез.

 

Розмноження - притаманна всім живим істо­там властивість відтворення собі подібних, — нове покоління особин того ж виду, - завдяки чому за­безпечуються неперервність і спадковість життя. Це одна з основних властивостей живих організмів.

У результаті розмноження особини бать­ківського покоління передають дочірнім певну спадкову інформацію. В одних випадках така інформація передається майже точно, й особи­ни дочірнього покоління є генетичною копією батьків (нестатеве та вегетативне розмноження, партеногенез). В інших - нащадки певною мірою відрізняються від батьківських форм частиною спадкової інформації, що зумовлює мінливість виду (статеве розмноження).

Мейоз - процес поділу ядра клітини з утво­ренням чотирьох дочірніх ядер, кожне з яких містить вдвічі менше хромосом, ніж вихідне ядро. Цей поділ має також назву редукційного: число хромосом у клітині зменшується з дип-лоїдного (2n) до гаплоїдного (n).

Значення мейозу полягає в тому, що він забез­печує збереження в ряду поколінь постійне число хромосом у видів з статевим розмноженням.

Мейоз відбувається тільки при утворенні гамет у рослин та тварин, а також спор у рос­лин, яким притаманне чергування поколінь. У результаті мейозу утворюються гаплоїдні ядра, при злитті яких під час запліднення віднов­люється диплоїдне число хромосом.

Статеве розмноження. Статеве розмножен­ня властиве як одноклітинним, так і багатоклітин­ним рослинам і тваринам. Статевий процес - це по­єднання в одній клітині генетичного матеріалу двох різних особин. Він здійснюється у формах кон'югації або копуляції.

Кон'югація - це загальна назва кількох форм статевого процесу, відомих у бактерій, водоростей, грибів, деяких найпростіших (інфузорій). Під час кон'югації бактерій за умови тимчасового контак­ту клітини обмінюються фрагментами своїх моле­кул ДНК через цитоплазматичний місток.

У інфузорій кон'югація - це статевий процес, під час якого відбувається обмін генетичним матеріа­лом: одне з гаплоїдних ядер кожної клітини (мігрую­че, або чоловіче) по цитоплазматичному містку пе­реходить в іншу клітину і там зливається з іншим гаплоїдним ядром (стаціонарним, або жіночим). Після цього в результаті і ількох поділів кожної з цих клітин нормальний ядерк ий набір відновлюється (ве­гетативне та генеративн з ядра). Біологічне значен­ня кон'югації полягає в обміні спадковим матеріа­лом між особинами, що сприяє комбінативній мінливості (спадкова мінливість підвищується за­вдяки утворенню нових комбінацій хромосом).

Копуляція - це злиття двох статевих клітин (га­мет). Коли зливаються дві однакові за будовою ста­теві клітини, цей процес називається ізогамією (деякі водорості, найпростіші тощо). Частіше трап­ляється злиття чоловічої та жіночої гамет, які відрізняються за формою, розмірами та особливос­тями будови (анізогамія). Якщо жіноча статева клітина (яйцеклітина) велика, нерухома, а чоловіча (сперматозоїд, спермій) значно дрібніша, то така форма анізогамії має назву оогамії (багатоклітинні тварини, вищі рослини, деякі гриби)

Гамети - це статеві клітини: яйцеклітини (жіночі гамети) і сперматозоїди (чоловічі гаме­ти), які забезпечують передачу спадко­вої інформації від батьків до нащадків.

Гамети являють собою високодиференційовані клітини. У процесі еволюції вони набули властивості виконання специфічних функцій. Ядра як чоловічих, так і жіночих гамет містять однакову спадкову інформацію, яка необхідна для розвитку організму. Проте інші функції яйцеклітини і сперматозоїда різні, тому за будовою вони дуже різняться.

Яйцеклітини нерухомі, кулястої або дещо ви­довженої форми. Вони містять всі типові клітинні органели, але за будовою відрізняються від інших клітин, оскільки пристосовані для реалізації розвит­ку цілого організму. Яйцеклітини значно більші, ніж соматичні клітини. Внутрішньоклітинна структура цитоплазми специфічна для кожного виду тварин, чим забезпечуються видові (а часто й індивідуальні) особливості розвитку. В яйцеклітинах містяться речовини, які необхідні для розвитку зародка. До них належить поживний матеріал (жовток). У де­яких видів тварин нагромаджується в яйцеклітинах стільки жовтка, що їх можна побачити неозброєним оком (ікринки риб і земноводних, яйця плазунів і птахів). Із сучасних тварин найбільші яйцеклітини в оселедцевої акули (29 см у діаметрі). У птахів яйцем вважається те, що у побуті називається "жовтком"; діаметр яйця страуса 10,5 см, курки - близько 3,5 см. У тварин, зародок яких живиться за рахунок мате­ринського організму, яйцеклітини невеликих розмірів. Наприклад, діаметр яйцеклітини миші - 60 мкм, ко­рови - 100 мкм. Яйцеклітина людини має у попе­речнику 130-200 мкм.

Объяснение:

Похожие вопросы