Предмет: Химия,
автор: ruslanfil
Магній масою 12 г помістили в розчин, маса хлоридної
кислоти в якому 146г. Визначте об’єм водню (н.у.), що
виділиться під час реакції.
Ответы
Автор ответа:
4
Дано:
m(Mg)=12 г
m(HCl)=146 г
V(H₂) - ?
Решение:
Mg + 2HCl ⇒ MgCl₂ + H₂↑
M(HCl)=36,5 г/моль
M(Mg)=24 г/моль
n(HCl)=m/M=146/36,5=4 моль (в избытке)
n(Mg)=m/M=12/24=0,5 моль (недостаток)
Расчет идет по недостатку
n(H₂)=n(Mg)=0,5 моль (согласно уравнению реакции)
V(H₂)=nV₀=0,5·22,4=11,2 л
Ответ: 11,2 л
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: marina2000987654321
Предмет: Русский язык,
автор: ermoxinalena20
Предмет: Русский язык,
автор: марьясина
Предмет: Алгебра,
автор: Аноним
Предмет: Математика,
автор: shxjdjzhsvhsnsvsh