Предмет: География, автор: romashkavp07

Який процес в БІОСФЕРІ неможливо без сонячної радіації?

Ответы

Автор ответа: kseniya09012007
0

Ответ:

Сонячні плями - найбільш відомі явища на Сонці. Вперше в телескоп їх спостерігав Г. Галілей у 1610 р. Ми не знаємо, коли і як він навчився послабляти яскраве сонячне світло, але прекрасні гравюри, що зображують сонячні плями й опубліковані в 1613 р. у його знаменитих листах про сонячні плями, з'явилися першими систематичними рядами спостережень.

З цього часу реєстрація плям те проводилася, те припинялася, те відновлялася знову. Наприкінці ХІ сторіччя два спостерігачі - Г. Шперер у Німеччині й Е. Маундер в Англії вказали на той факт, що протягом 70-літнього періоду аж до 1716р. плям на сонячному диску, очевидно, було дуже мало. Вже в наш час Д. Эдди, заново проаналізувавши всі дані, прийшов до висновку, що дійсно в цей період був спад сонячної активності, названий Маундерівським мінімумом.

До 1843 р. після 20-літніх спостережень аматор астрономії Г. Швабі з Німеччини зібрав досить багато даних для того, щоб показати, що число плям на диску Сонця циклічно міняється, досягаючи мінімуму приблизно через кожні одинадцять років. Р. Вольф з Цюріха зібрав усі які тільки міг дані про плями, систематизував їх, організував регулярні спостереження і запропонував оцінювати ступінь активності Сонця спеціальним індексом, що визначає міру "заплямованості" Сонця, що враховує як число плям, що спостерігалися в даний день, так і число груп сонячних плям на диску Сонця. Цей індекс відносного числа плям, згодом названий "числами Вольфа", починає свій ряд з 1749 року. Крива середньорічних чисел Вольфа зовсім чітко показує періодичні зміни числа сонячних плям.

Індекс "числа Вольфа" добре витримав іспит часом, але на сучасному етапі необхідно вимірювати сонячну активність кількісними методами. Сучасні сонячні обсерваторії ведуть регулярні патрульні спостереження за Сонцем, використовуючи як міру активності оцінку площ сонячних плям у мільйонних частках площі видимої сонячної півсфери (м. ч. п.). Цей індекс якоюсь мірою відбиває величину магнітного потоку, зосередженого в плямах, через поверхню Сонця.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: d1a2s3d4a5
переведите текст на казахский
                                       игра
Это игра, основанная на счете. Ее придумали чабаны. Они играли в нее овечьими катышками, сейчас вместо них применяют пластмассовые шарики. В игре учавствуют двое игроков, каждый из которых имеет по 81 шарику. 
                        Правила игры:
Каждый игрок на доске имеет по 9 ячеек ( всего имеется 18 ячеек ) , в каждую ячейку кладут по 9 шариков.
Игру начинают слева направо с любой ячейки. Для этого из ячейки берут все шарики, кроме одного, и раскладывают их по ячейкам по одному . Последний шарик должен попасть в любую ячейку противной стороны . Если в ячейке образуется парное число шариков , то игрок , на чьей стороне эта ячейка, забирает в свой " котел " все шарики из нее.
Затем игру продолжает противная сторона. Побеждает тот, у кого больше шариков.
Различают несколько видов игры " Тогызкумалак" для детей , такие,как "коздату", " бестемше"