1. За якими характерними ознаками можна розрізнити отруйні гриби від не отруйних?
2. Де можна застосовувати гриби о крім харчування?
3. Яке значення грибів для людей?
4. Значення грибів у природі?
Ответы
1.
Слід пам'ятати, що є відмінні ознаки отруйних грибів, якими не володіють їстівні. Ось кілька з них:
1. Їстівний гриб пахне приємно, у нього грибний, лісовий запах. У той час як в отруйного аромат не дуже приємний, нагадує хлор, ліки або взагалі різкий.
2. Отруйний гриб часто має дуже яскраве забарвлення.
3. У небезпечних грибів часто змінюється колір на зрізі ніжки: синій, фіолетовий, незвичайний.
4. Якщо на поверхні гриба є мухи, мошки, черв'яки, то цей гриб — їстівний. Комахи не переносять отруйні гриби.
5. Якщо ви зустріли гриб без трубчастого шару, притаманного деякими видами грибів, то значить перед вами отруйний гриб, який маскується під їстівний.
6. Також варто викинути гриб, якщо він викликав якісь сумніви.
7. Не треба пробувати на смак невідомий гриб, оскільки отруєння може настати миттєво.
. Не беріть перерослі гриби, бо такі екземпляри дуже складно визначити, отруйний він чи хороший.
9. Також остерігайтеся грибів з ніжкою, яка стає товстою внизу.
10. Добре, якщо у ліс піде ще досвідчений грибник, який на прикладі покаже відмінності отруйних та їстівних грибів.
2.
Із цвілевих грибів (пеніцил, аспергіл) отримують антибіотики — ліки, які використовують при багатьох захворюваннях. З ріжків (паразитичних грибів на злакових рослинах) отримують речовину, яка пригнічує ріст клітин злоякісних пухлин.
3.
Відомо 100 видів їстівних грибів, але в їжу використовують близько 40. Деякі з них штучно вирощують (печериці, гливу). Із цвілевих грибів (пеніцил, аспергіл) отримують антибіотики — ліки, які використовують при багатьох захворюваннях. З ріжків (паразитичних грибів на злакових рослинах) отримують речовину, яка пригнічує ріст клітин злоякісних пухлин. Широко використовують дріжджі в хлібопеченні, виноробстві, пивоварінні та виготовленні спирту; особливі дріжджі використовують при виготовленні кефіру та кумису. Серед цвілевих грибів є такі, які застосовують при виготовленні твердих сирів. Види грибів, що паразитують на комахах, використовують для боротьби зі шкідниками.
4.
Гриби виконують важливу роль у кругообігу речовин в природі — вони розкладають органічні сполуки до неорганічних (мінеральних), які можуть надалі засвоюватись рослинами. Ґрунтові гриби відіграють величезну роль у ґрунтоутворенні — збагачують його гумусний (родючий) шар. Мікориза, яку утворюють гриби і рослини, позитивно впливає на ріст і розвиток рослин.
Плодові тіла шапинкових грибів споживає багато тварин: ссавці, мишо-подібні гризуни, білки, борсуки, кабани, лосі, козулі), птахи, суходільні молюски та багато комах.