Предмет: Химия,
автор: arthurpopovich0
З водою повністю прореагували 10 г натрію а продукт цієї реакції із сульфатною кислотою. Обчисліть: а) кількість речовини кислоти б) масу одержаної солі
пожалуйста помогите я вас прошу срочно
Ответы
Автор ответа:
32
Відповідь:
n(H₂SO₄)=0.86 моль
m(Na₂SO₄)=122.12 g
Пояснення:
Дано: m(Na)=10 g .
I. Запишемо рівняння реакції:
a) 2 Na + 2 HOH → 2 NaOH + H₂
За рівнянням видно, що реагент і продукт у співвідношенні, як 1:1.
Тобто, n(Na)=n(NaOH)
б) 2 NaOH (aq) + H₂SO₄ (aq) → 2 H₂O (l) + Na₂SO₄ (aq)
За рівнянням видно, що реагент і продукт у співвідношенні, як 2:1.
Тобто, 2n(NaOH)=n(Na₂SO₄) =n(H₂SO₄)
III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :
n(E)=m(E)/Ar(E)
m(E)=n(E)*Mr(E)
n(Na)=10/23=0.43 моль
n(Na)=n(NaOH) =0.43 моль
n(Na₂SO₄) =2*n(NaOH)=n(H₂SO₄)=2*0.43=0.86 моль
m(Na₂SO₄)=0,86*142=122.12 g
*Поставте найкраще, будь ласка :)
arthurpopovich0:
ГОСПОДИ СПАСИБО ОГРОМНОЕ ТЫ ОЧЕНЬ ПОМОГ СПАСИБО БОЛЬШОЕ
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: tupickina1
Предмет: Русский язык,
автор: vorczel2002
Предмет: Биология,
автор: abya00
Предмет: Физика,
автор: MeriRu
Предмет: Биология,
автор: argun2