Предмет: Химия,
автор: cipkoaleksej4
Даю 50 балів!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!яку масу натрій гідроксиду потрібно розчинити в 3л води,щоб виготовити розчин з масовою часткою 0.2?
Ответы
Автор ответа:
59
Ответ:
Объяснение:
Дано: V(води)= 3 л = 3000 мл; ω(NaOH)=0,2 ρ(води)=1 г/мл
Знайти: m(NaOH)-?
Розв'язання:
Обчислюємо масу води за формулою:
m(води)=V(води)•ρ(води)=3000 мл•1 г/мл=3000 г.
Бачимо, що для води маса співпадає з об'ємом, тому ця дія не є обов'язковою.
Нехай маса натрій гідроксиду рівна х г, тоді масова частка в розчині буде
ω(NaOH)=х г / (х г + m(води));
0,2 = х / (х + 3000);
0,2 • (х + 3000) = х;
0,2 х + 600 =х;
х - 0,2х = 600
0,8 х = 600;
х = 600 : 0,8;
х = 750
Відповідь: m(NaOH) = 750 г.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Alinakemova
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Русский язык,
автор: xSkittleSx
Предмет: Литература,
автор: sanok001yrch
Предмет: Биология,
автор: 1ValeriaCat11