Предмет: Українська література, автор: user8515708

ПЛАН-ХАРАКТЕРИСТИКА Ивана Сили

Ответы

Автор ответа: msokul
21

0.

Психологія характеру.

Іван Сила - це добра , щира, відкрита людина з простого народу. Він чесний і порядний, відданий у дружбі та коханні, не прагне слави, визнання. Сумлінно виконує свою роботу, любить працювати , бо до цього його батьки привчили змалечку, у досягненні власних цілей наполегливий, цілеспрямований. Іван захищає слабких, сміливий, прагне завжди чинити справедливо, чутливий, любить свою Батьківщину, батьків.

"Та Іван був упертий від народження. А тому мучився, але їв, як і доктор. Брякусу

це сподобалося."

"Іван розгубився. Бо, крім роботи, чесно кажучи, більше нічого не знав."

"- Молодий чоловіче, дорогий ви мій! -з порогу схвильовано звернувся Брякус

до Івана. - Це неймовірно, але факт! Запа­м’ятайте цей день: сьогодні ви встановили

новий рекорд Республіки! Ура!"

"Кожен хотів висловити Іванові підтрим­ку. Якщо не словами, то хоча би по-друж-

ньому плеснути по плечу.Від несподіванки Іван розчулився. Від раптового спогаду про гори, батьків, Маруську і, звичайно, галушки, в його очах блиснули сльози."

.Місце й роль персонажа в сюжеті.

Іван Сила займає центральне місце в сюжеті твору. Із ним пов`язані всі персонажі та події повісті.

1. Ім`я, походження, рід занять, вік, зовнішність.

Іван Сила

(Народився на Закарпатті в селянській родині. Батьки відправили до Праги шукати свою долю, де він став артистом цирку Бухенбах.)

"Двадцятилітній парубійко

в селянському вбранні на ймення Іван Сила не квапився. Його відкрите обличчя, ніжні, майже дівочі риси обличчя якось дивно поєднувалися з міцно збитою статурою та широчезними плечима".

2.

Соціальне значення героя.

Простий хлопець із селянської родини досяг успіху,

здобув славу , визнання, ставши найсильнішою людиною світу.

3. Проблеми , порушені автором у творі через цей образ, їх актуальність.

Через Образ Івана Сили Олександр Гаврош порушує такі проблеми: життєвого вибору людини, віри в свої сили та можливості, успіху й невдачі, цілеспрямованості, працьовитості, слави, свободи особистості, кохання, дружби, спорту в житті людини.

4.

Мова як засіб самовираження героя.

Мова Івана Сили проста, чиста, відображає його характер. Він завжди говорить те, що думає, у мовленні героя відчувається повага до інших, вихованість, стриманість. Він ніколи не кричить, не ображає інших.

- Дякую, - відказав Іван. - Маю роботу.

- Ви десь поблизу працюєте? - панаКривальського було не впізнати. Тепер він

був сама люб’язність.

- Я працюю у вас, - засміявся Іван.

- У мене? - остовпів Кривальський. -Себто як у нас?

- Я - вантажник, і коли ваша ласка,то я би взявся до роботи. Страшенно хо­четься щось подвигати, - Іван розправив плечі і пішов до товаришів, які вже поча­ли тягати пивні діжки

5.

Ставлення до героя автора та інших героїв.

Олександр Гаврош милується Іваном Силою, уславлює його і в деякій мірі ідеалізує. Він робить усе можливе, щоб його герой сподобався читачеві, щоб він став взірцем , прикладом для наслідування. Письменник ставить Івана перед вибором, примушує його долати перешкоди. Але разом із читачем хвилюється за нього, переживає через його успіхи та невдачі.

Небайдуже до Іванової долі й героям твору. Деякі стають його опорою та підтримкою, надихають на нові звершення. Інші заздрять і ненавидять, шкодять в усьому, заважають іти до мети.

Є й такі, що просто використовують його природні можливості у власних інтересах, часто ризикуючи життям та здоров`ям артиста цирку.

Кожен з героїв повісті впливає на життя Івана Сили. Але у більшості з них верховинець викликає глибоку повагу та захоплення, бо є гарною людиною

ВИСНОВОК :

. Моє ставлення до героя.Над чим мене змусив замислитися цей герой.

Мене дуже вразив Іван Сила своїми природними задатками, силою духу, добротою, сміливістю, наполегливістю, ставленням до інших. Саме з таких людей ми повинні брати приклад.Особливо вражає, що герой - українець, що у нього є прототип Іван Фірцак, абсолютно реальна людина, яка довела власним життям, що доля людини в її руках, що все можливо, якщо ти віриш у власні сили, не пасуєш перед труднощами. Дивлячись на таких героїв, розумієш, у чому справжня краса та сила людини.

Читаючи повість про Івана Силу, я замислювалася над багатьма питаннями.Одне з них :як досягти успіху і залишитися людиною честі, не втратити своїх принципів, не піддатися спокусам .Також цікаве питання: як під тиском людей, обставин не зігнутися й залишитися собою ; що повинна зробити людина, щоб залишитися вільною і духовно, і фізично ; яким потрібно бути , щоб тебе поважали інші люди.

Похожие вопросы
Предмет: Информатика, автор: NoiseGirlLove0