Предмет: Химия,
автор: disss0
Помогите пожалуйста. До 80г суміші міді й цинку долили достатню кількість розчину оцтової кислоти. Виділилось 8960 мл газу(н.у.) . Обчисліть масу міді в суміші металів.
Ответы
Автор ответа:
52
Відповідь:
m(Cu)=m(суміші)-m(Zn)=80-26=54 г
Пояснення:
Дано: m(суміші)=80 г . V(H₂)=8960 мл=8.96л, m(Cu)-?
I. Аналізуємо, з оцтовою кислотою буде реагувати лише Zn, бо Cu - є малоактивним і не зможе витіснити гідроген.
II. Записуємо реакцію:
Zn + 2 CH₃COOH → H₂↑ + (CH₃COO)₂Zn
Ми бачимо, що кількість цинку і гідрогену, як 1:1
Тому n(Zn)=n(H₂)
n=m*Mr=V/Vm ; m=n*Mr
n(Zn)=8.96/22.4=0.4 моль
m(Zn)=0.4*65=26 п
m(Cu)=m(суміші)-m(Zn)=80-26=54 г
*Поставте найкраще, будь ласка :)
disss0:
Велике дякую!!!!!
Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: warriordeath2
Предмет: Русский язык,
автор: irinacuzneczova
Предмет: Английский язык,
автор: diana915
Предмет: Геометрия,
автор: k2olas9teNaWera
Предмет: Биология,
автор: Таня6А