Предмет: Биология, автор: chuggihome

Гемофілія – спадкова хвороба (порушення на генетичному рівні) основний симптом якої – відсутність зсідання крові. Навіть невеличкий поріз призводить до довгої кровотечі, яку важко зупинити, та погане загоювання рани. Гени, що викликають цю хворобу виявляли як в чоловіків, так і в жінок, але симптоми хвороби проявляються лише в чоловіків. Якщо ген гемофілії присутній в жінки, то в її дітей тільки 50% (як дівчат, так і хлопчиків) матимуть ген хвороби, але якщо хворим є чоловік, то ген гемофілії матимуть усі його діти (100%).
Користуючись матеріалами с підручника та відео, спробуйте пояснити механізм успадкування гемофілії.

Ответы

Автор ответа: minziner12
0

Ответ:

Объяснение:

Гемофілія, невиліковне генетичне захворювання, пов'язане з порушенням коагуляції, найчастіше виникає внаслідок мутації одного з генів, зазвичай розташованих на X-хромосомі. Розрізняють в основному три типи гемофілії (A, B, C).

  1. Гемофілія А викликана дефіцитом фактора зсідання крові VIII (так звана класична гемофілія).
  2. Гемофілія B зумовлена дефіцитом фактора зсідання крові IX.
  3. Гемофілія C пов'язана з дефіцитом фактора зсідання крові XI, зустрічається здебільшого в євреєв-ашкеназі

Також виокремлюють іще один дуже рідкісний різновид цього захворювання — набуту гемофілію. Вона виникає за умови, що імунна система людини атакує фактори згортання крові. Це може бути пов'язано з вагітністю, аутоімунними патологіями, пухлинами та розсіяним склерозом. У таких випадках утворюються антитіла до білків, які відповідають за коагуляцію, здебільшого до фактора VIII[4]

Зазвичай хворобою страждають чоловіки, жінки ж виступають як носії дефектного алеля гену, які самі не хворіють, але можуть передавати мутацію нащадкам. Мабуть, найвідомішим носієм гемофілії в історії вважається королева Вікторія: вважається, що ця мутація відбулася в її генотипі de novo, оскільки в сім'ях її батьків гемофіліки не згадувалися. На гемофілію страждав також один із синів Вікторії, Леопольд[en], а також дехто із внуків і правнуків, які успадкували захворювання по материнській лінії, зокрема Олексій Миколайович, син російського царя Миколи II.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: fkv555

Найдите метафоры и эпитеты в тексте.

 Мещера – остаток лесного океана. 
Мещерские леса величественны, как кафедральные соборы.

Леса в Мещёре разбойничьи, глухие. Нет большего отдыха и наслаждения, чем идти весь день по этим лесам, по незнакомым дорогам к какому-нибудь дальнему озеру. 

Путь в лесах - это километры тишины, безветрия. Это грибная прель, осторожное перепархи-вание птиц. Это липкие маслюки, облепленные хвоей, жесткая трава, холодные белые грибы, земляника, лиловые колокольчики на полянах, дрожь осиновых листьев, торжественный свет и, наконец, лесные сумерки, когда из мхов тянет сыростью и в траве горят светляки.

А вечером блеснет наконец озеро, как черное, косо поставленное зеркало.

В Мещёре почти у всех озер вода разного цвета. в одном озере вода фиолетовая,в другом-желтоватая,в третьем-оловянного цвета, а в озерах за Прой - чуть синеватая. В луговых озерах летом вода прозрачная, а осенью приобретает зеленоватый морской цвет и даже запах морской воды.

 Но большинство озер все же - черные. Старики говорят, что чернота вызвана тем, что дно озер устлано толстым слоем опавших листьев. Бурая листва дает темный настой. Но это не совсем верно. Цвет объясняется торфяным дном озер - чем старее торф, тем темнее вода.

Предмет: Русский язык, автор: Лиза5666
Предмет: Геометрия, автор: saule4696