Предмет: Химия, автор: mariadenisenko04

Обчисліть об’єм етену, що можна добути з технічного
етанолу масою 200г, який містить 4% домішок?

Ответы

Автор ответа: HODATI
8

Відповідь:

93.5 літрів

Пояснення:

m(C₂H₅OH)=200 g | 200 g - 100%  

w(домішки)=4%      |                        → x = 200*96 / 100 = 192 g - True etanol

_______________| x g   - 96 %

V(C₂H₄)-?                 |  C₂H₅OH → (дегідратація)+H₂SO₄→ C₂H₄ + H₂O*

*Воду вібрала конц. сульфатна кислота, тому реакція не є зворотною.

  192 g          Z літрів                                       192  - Z

C₂H₅OH     →   C₂H₄                          →    

  46 г/моль      22.4 л/моль                          46 - 22.4

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Z= 192*22.4/46=93.5 літрів

Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: laurakushchuk