твір - роздум Чи може бути вільною людина в сучасному свті?
Ответы
Ответ:
Ми не маємо відваги бути вільними. Бо бути вільним – це означає бути відповідальним. Ми говоримо про свободу, тішимося свободою, бажаємо свободи, підкреслюємо своє бажання свободи, але насправді боїмося її».
Права людини витікають з її гідності. А гідність має кожна людина тільки тому, що вона людина. І саме гідність допомагає людині відстоювати свої права і перш за все – свою свободу. Свободу бути собою, свободу від будь-яких форм дискримінації. Вільна особистість не потрібна владі. Бо вона може нагадати владі про те, що держава і влада існують для людини, а не людина існує для держави. Про те, що права людини – це і є межі влади по відношенню до людини.
І сьогодні в Україні є проблема. Це – страх. Ми не вміємо відстоювати своїх прав, ми боїмося це робити. Ми боїмося влади, ми чекаємо від неї дозволів. Чекаємо, коли влада почне забезпечувати наші права. Цей страх живе в усіх нас. Страх, який ламає людину, змушує підкорюватися, принижує. Ми не просто продаємо свій голос на виборах, ми продаємо свою гідність. Але людина не повинна дати себе зламати, повинна жити відповідно до своїх переконань, усвідомлювати власну гідність.
І саме права людини надають нам сили, щоб подолати цей страх. Мене ніхто не захистить крім мене самої. Я людина. Я повинна подолати свій страх, свою пасивність, я відповідальна за своє життя і життя своєї країни.
Звичайно, це важко. Але це потрібно зробити. Необхідно почути голос свого сумління, необхідно знайти однодумців і підтримати тих, хто вже розпочав цю боротьбу за свої права, за свою свободу. У 1990 році так зробили студенти в ході Революції на граніті. І в 2004 році українці також згуртувалися на Майдані під час Помаранчевої революції. В усьому світі українці відомі як борці за гідність і свободу, справедливість і права. Тільки в Україні є пам’ятник Праву - Магдебурзькому праву. Та по-суті, це - пам’ятник свободі. Магдебурзьке право – це не тільки право міського самоврядування, це - свобода від влади землевласника, свобода від влади.
І події 2014-2015 років довели, що саме гідність, свобода, відповідальність є основною складовою характеру українського народу. Революція гідності створила сучасну українську ідею – ідею гідності і свободи. А значить і ідею прав людини. 94 дні і ночі протесту, 94 дні і ночі боротьби. Громадянський подвиг людей, які вийшли відстоювати свою гідність. Та це тільки початок.
Сьогодні ми маємо унікальну можливість – побудувати нову Україну. І я вірю, що це буде країна, в якій є повага до прав людини. Країна, в якій всі громадяни матимуть відвагу бути вільними та відповідальними. Тільки вільні можуть творити майбутнє, тільки вільні дивляться не назад, а вперед.
Я маю право бути вільною!
Объяснение: