Предмет: История, автор: tukums

1.В яких країнах опинилися українські землі під час поразки визвольних змагань?
2.Які території попали до польської окупації
3.Скільки українців за переписом населення проживало на українських землях
4.Що гарантувала польська конституція 1921р. українцям?
5.Після яких подій ці гарантії залишились на папері?
6.Що таке політика асиміляції?
7.Що таке Польща"А" та Польща"Б" або "східні креси"
8.Парцеляція-це...
9.Який мовний закон прийнятий у Польщі 31.07.1924р. і як це позначилося на українських школах?
10Хто такі "осадники"?

Ответы

Автор ответа: natalikaras8
1

Відповідь:

1. Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія.

2. Галичина, Холмщина, Підляшшя, Західна Волинь, Західне Полісся,  Лемківщина.

3. 84,5 % (4,9 з 5,8 млн українців)

4.  Конституція гарантувала громадянам демократські права й свободу слова, організацій, друку, зборів, а також рівність всіх громадян перед законом.

5.

6. Політика асиміляції - це гноблення людності іншою державою і постає як наслідок відповідальності державної політики, спрямованої на ізоляцію завойованого народу від власної історії, культури, мови; також може проявлятися у прямій забороні виявляти свої етнічні ознаки: мову, культуру, традиції, звичаї, спосіб і стиль життя. Саме в таких умовах агресивної асиміляційної політики окупаційних держав – Польщі, Угорщини, Румунії і особливо Росії – здійснювалася багатовікова асиміляція (денаціоналізація) українців.

7. Польський уряд поділив країну на дві території: «Польщу А» та «Польщу Б». До першої входили етнічні польські землі, до другої — переважно західноукраїнські та західно-білоруські. Для території «А» був визначений швидкий індустріальний розвиток, а територія «Б» мала залишатися ринком збуту польських товарів та джерелом сировини.

"Східні креси" - польська назва територій сьогоденної Західної України, Західної Білорусі і Литви, що колись входили до складу Польської республіки; «східна околиця».

8. Парцеляція - це невелика доля, поділ, подрібнення ґрунтів на невеликі ділянки (парцели), призначені для продажу або оренди. Була поширена в Галичині, Буковині, Закарпатській Україні під час перебування західноукраїнських земель під владою Австро-Угорщини, Польщі, Румунії, Чехословаччини.

9.  «Про державну мову і мову урядування органів державної влади та органів самоврядування влад адміністративних» - закон Польської республіки про обмеження вживання української мови в адміністративних органах, суді, освіті на підвладних полякам українських землях.

10. Осадники - це поселенеці, переселенеці, солдати у відставці, офіцери польської армії, члени їх сімей, а також цивільні добровольці-переселенці з числа поляків, які проживали на так званих «землях коронних» та отримали після закінчення радянсько-польської війни земельні наділи на територіях Західної України (зокрема Східна Галичина, Західна Волинь, Полісся) і Західної Білорусі.

Пояснення:

Похожие вопросы
Предмет: Українська література, автор: mandarin76
Предмет: Русский язык, автор: chell311