Предмет: История, автор: comfykalusha30s

ДОПОМОЖІТЬЬ ПРОШУУ, повідомлення Романський стиль в архіхектурі!!!! 15 балів​

Ответы

Автор ответа: Dasha16666
3

Ответ:

Романський стиль в архітектурі схожий з античним стилю стародавнього Риму, однак має деякі відмінні риси.

Особливості романського стилю такі, що будівлі мають якусь масивність, при погляді на них з’являється відчуття того, що стіни є бронебійними і взагалі все будівля виконана для того, щоб тримати оборону. Так воно і було, адже будівлі в романському стилі в більшій мірі були оборонними спорудами, фортецями; в меншій – храмами і монастирями.

Романська архітектура досить швидко набула поширення в європейських країнах середньовіччя, будівлі, виконані в цьому архітектурному стилі мали круглої форми вузькі арки, як і в римському стилі, були присутні бочковидні склепіння, орнаменти у вигляді листя.

Елементи архітектури романського стилюРоманський архітектурний стиль не припускав особливого декору, будівлі будувалися з метою оборони, тому естетика була на другому місці.Архітектура романського стилю мала ще одну особливість, яка проявлялася у присутності веж на самій будівлі. Вежі могли мати військове призначення – бути сторожовими вежами, або ж бути цивільними, іменованими «будинок-вежами», які по суті і були будинком в будинку.Вежі були прямокутної чи багатогранної форми, в архітектурі вони іменуються як донжони.

Кладка стін будівель романського стилюРоманський стиль, будівлі виконані в ньому, мали в своїй основі кам’яну кладку і облицювання плитами з мармуру, це було обумовлено тим, що в Італії, де романський стиль виник, були величезні поклади каменю і мармуру, таким чином, це були вельми популярні і поширені матеріали в будівництві. Кам’яна кладка була виконана з бутового обтесані або не обтесані каменю.Багато споруд, виконаних у романському стилі відмінно збереглися до цих пір, серед них найбільш визначні споруди романського стилю є Пріорат Серрабони (Французька монастир), Лондон (Лондонська фортеця), Абатство Марія Лаах (Німеччина), Церква Святого Якоба (Регенсбург).

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: Аноним