Можно ли считать политику Петра первого политикой просвещенного абсолютизма? Ответ с аргументами.
Ответы
Відповідь:
ні.
Пояснення:
Петро I встановив новий порядок престолонаслідування, характерний для абсолютної монархії: імператор сам призначає собі спадкоємця. Для абсолютизму були характерні централізація, концентрація влади, бюрократизація, диференціація функцій управління, а також мілітаризація, опора на силові структури. У поліцейській державі заохочували донощиків, жорстоко карали непокірних.
Освічений абсолютизм — політика, здійснювана у XVIII столітті в деяких європейських монархічних державах. Її змістом було знищення або перетворення «згори» найбільш застарілих феодальних порядків. Монархи, які здійснювали цю політику, зображували своє правління як союз королів і філософів. Петра I надихали не стільки ідеї Просвітництва (що в той час були поширені лише в Британії), скільки ідеал «регулярної держави».
Період правління Петра I прийнято вважати етапом становлення абсолютизму в Росії, проте передумови формування цієї політичної системи можна простежити і у його батька, царя Олексія Михайловича, і набагато раніше - у Івана IV Грозного.