Предмет: Химия,
автор: molodaya044
яка маса осаду утвориться під час реакції 30 г магній сульфату з 160 г розчину лугу з масовою часткою NaOH 15%
Ответы
Автор ответа:
2
Відповідь: 14,5 г
Пояснення:
MgSO₄ + 2NaOH → Mg(OH)₂ ↓ + Na₂SO₄
n(MgSO₄) = m(MgSO₄) / M(MgSO₄) = 30г / 120 г/моль = 0,25 моль
m(NaOH) = m(р-ну) ˣ w(NaOH) = 160г ˣ 0,15 = 24 г
n(NaOH) = m(NaOH) / M(NaOH) = 24г / 40 г/моль = 0,6 моль
Магній сульфат взаємодіє з натрій гідроксидом у співвідношенні 1:2. Отже, 0,25 моль магній сульфату провзаємодіє з 0,5 моль натрій гідроксиду. Як результат, 0,1 моль натрій гідроксиду буде у надлишку. Кількість речовини утвореного осаду розраховуємо за магній сульфатом:
n(Mg(OH)₂) = (0,25 моль ˣ 1) / 1 = 0,25 моль
m(Mg(OH)₂) = 0,25 моль ˣ 58 г/моль = 14,5 г
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: Antonixs
Предмет: Русский язык,
автор: nika551808
Предмет: Русский язык,
автор: BMasha13
Предмет: Обществознание,
автор: armizonovn
Предмет: История,
автор: Аноним